Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Kozmetikai termékek márkáját védette le az Orbán-kormánnyal összekülönbözött Spéder Zoltán bankár, akinek magánemberként ugyanaz a pesti Vigadó téri ingatlan a lakcíme, mint amely központi cégének, az A64 Vagyonkezelő Holding Zrt.-nek is a székhelye. A védjegy az AFC, az AFCSHOP és az AFCBIOKOZMETIKUM szavakra vonatkozik. Az ezzel a névvel forgalmazható termékek sora a nem gyógyhatású kozmetikumoktól és piperekészítményektől a papírárukig terjed, s a védelem a reklámozásra is vonatkozik.
Spéder Zoltán az FHB Bankban és a takarékszövetkezeti rendszerben lévő érdekeltségeivel szembekerült a kormányzati törekvésekkel, így 2016 nyarán, állami segítséggel gyakorlatilag kiszorították több vállalkozásából is. Az üzletember azóta megerősítette ingatlanpiaci befektetéseit, Asahi Food néven pedig új vendéglátóipari céget alapított. Spéder a napokban a Silhouette Capital Managementen keresztül az Index internetes hírportál körüli érdekeltségeit is eladta a kormánypártokhoz közel álló befektetőknek. A Silhouette bevételeit várhatóan a beindított új üzletágakra, így például a szépségiparra fordítja. A védjegykérelem benyújtásával párhuzamosan, még július végén az afcbiokozmetikum.hu domainnevet is lefoglalták egy tárhelyszolgáltatón keresztül.
A borítókép még Spéder kegyvesztettsége előtt készült.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.