Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A 3000 négyzetméteres tokiói Roastery nemcsak ezért lesz különleges.
A világ legnagyobb Starbucks kávézója nyílik Tokióban: a különleges üzlet 3000 négyzetméteren várja majd a kávé szerelmeseit – írta a CNN.
A jelző nem túlzás, a Roastery ugyanis nem egy átlagos Starbucks kávézó. Ezekben az üzletekben a helyszínen pörkölik a kávét, amit hatalmas, átlátszó tartályokban bárki megnézhet, a választékban pedig sehol máshol nem kapható kávékülönlegességek és teák is kaphatók.
A világon eddig összesen három Starbucks Roastery üzemelt: Seattle, Milánó és New York után most a japán fővárosban nyílik meg a negyedik. Az ötödiket Chicago belvárosában tervezi a cég. A négyemeletes tokiói üzlet a sanghajit taszította le a világ legnagyobb Starbucksának trónjáról.
A Seattle városában alapított, mára világméretű kávézólánc régóta küzdött azzal, hogyan tegye egyedivé és izgalmassá a kávézóit. Erre találták ki a Roastery koncepcióját, ahol a cég újdonságait is tesztelik. A kreativitásnak tényleg nincs határa: a tokiói üzletben például kurkumás vattacukorral díszített fekete tea lattét és jégnyalókával felszolgált jázminos teát is lehet majd kapni. A péksütemények is a legmagasabb minőségben készülnek majd.
Aki cseresznyevirágzásra vágyik, annak sem kell csalódnia: japán tervező által megálmodott falakon át nézegetheti majd a fákat, és koktélbár is lesz az épületben. A helyiség közepén egy 16 és fél méteres kávétartály kap helyet. A Starbucks azt reméli, hogy ez lesz az első üzlete a világon, amely megkapja a minősítést a nemzetközi kávészövetségtől, hogy profi baristákat képezzen.
Az első Roastery 2014-ben nyílt Seattle-ben, és két évvel később már az is kiderült, hogy bejött a Starbucks terve. 2016-ra ugyanis 24 százalékkal nőttek a cég bevételei, nem utolsósorban azért, mert az új üzletekben négyszer annyi időt töltöttek a vevők, mint a többi helyszínen.
Milánóban például – ahol az olasz kávé szerelmesei hatalmas ellenérzéssel fogadták a nyitást – mára minden hétvégén hosszú sorok állnak a Dómtól 200 méterre fekvő üzlet előtt.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A ZAZ-trió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk. És persze a Csupasz pisztoly 4-ről, amiből kihagyták.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Vajon eljön az idő, amikor a boltok nekünk fizetnek majd azért, hogy náluk vásároljunk? Nem tudni, de tény, történelem során volt néhány furcsa példa arra, mi miért került kevesebbe és ennek mi lett a következménye. Elek Péter hozott is párat a Duma Aktuál közönségének.