Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Ha minden az MNB tervei szerint alakul, és a kormány is újra úgy dönt, hogy pénzt oszt, akkor jöhet ki a 22 ezres szám.
Idén is járhat nyugdíjkiegészítés az év végén – számolt az mfor.hu. A portál abból indult ki: az MNB nemrég kiadott inflációs jelentése 3,1 százalékos inflációt vár erre az évre, a kormány viszont januártól csak 2,7 százalékkal emelte a nyugdíjakat.
Hogy a nyugdíjasok ne járjanak nagyon rosszul, a kormány törvénybe foglalt kötelezettsége nyugdíjkiegészítést adni az év végén. Egész pontosan ha január és augusztus között nagyobb az infláció, mint amennyivel az év elején emelkedtek a nyugdíjak, akkor a különbséget kompenzálni kell. A 0,4 százalékpont különbség az átlagos nyugdíjnál havonta 500, azaz évi 6000 forint kompenzációt jelent.
Szintén törvény szól arról, hogy ha a GDP-növekedés 3,5 százaléknál nagyobb, akkor nyugdíjprémiumot kell fizetni. Ha bejön az MNB előrejelzése, akkor idén 3,8 százalékkal nőhet a gazdaság, ez pedig a nyugdíjtörvényben meghatározott képlet szerint azt jelentené, hogy maximum 6000 forint járhat ezen a jogcímen. (Ez azoknak járna, akiknek a nyugdíja legalább 80 ezer forint, a többiek kevesebbet kapnának.)
Ezen kívül még az egyszeri kifizetésekkel érdemes számolni. Ugyan Erzsébet-utalványt már nem osztogatnak, Gulyás Gergely egy Kormányinfón azt mondta, akár már a tavasszal adhatnak pénzt. Az elmúlt években ez 10 ezer forint volt, vagyis ha idén is ennél a számnál maradnának, akkor összesen 22 ezer forint többletet kaphatnak a nyugdíjasok.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral. A fejlesztők most is abban reménykedtek, hogy az állam kisegíti őket, Peking azonban csalódást keltett. A kínaiak igazi problémáját azonban semmilyen tőkeinjekció nem tudná megoldani.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
Ajánló a HVG legfrissebb számából.