Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Öt országot találtak csak Európában, ahol többen fizetnek napi szinten készpénzzel, mint itt.
Az emberek több mint fele napi szinten készpénzzel fizet Magyarországon – derül ki az Intrum követeléskezelő reprezentatív kutatásából.
Az Európai Fogyasztói Fizetési Felmérésében Európa 24 országából közel 25 ezer válaszadó, köztük 1004 magyar vett részt.
Csak Olaszországban, Spanyolországban, Görögországban és Romániában népszerűbb a napi szintű készpénzhasználat, mint Magyarországon. A kutatás szerint akkor is ezt használnák az emberek leggyakoribb fizetőeszközként, ha szabadon választhatnának.
Bankkártyával csak minden ötödik magyar fizet napi szinten. A hitelkártya, valamint az online banking rendszeres igénybevétele ennyire sem gyakori.
Európában gyakrabban használják napi, valamint heti rendszerességgel az online fizetőeszközöket, mint Magyarországon. A mobilfizetést, valamint az online bankolást heti rendszerességgel közel 10 százalékponttal, a csoportos beszedést közel 15 százalékponttal nagyobb arányban választják a vizsgált országokban Magyarországhoz képest.
A magyarokra jellemző, hogy bizalmatlanok a hitelkártya-használatot illetően: több mint kétharmaduk soha nem veszi igénybe. Az európai átlaghoz képest közel kétszer annyi magyar utasítja el a hitelkártyával történő vásárlást, a vizsgált országok közül itt használják ezt a legkevesebben. A második legkevésbé népszerű fizetőeszköz a mobilfizetés, ezt a magyar válaszadók több mint fele nem használja, a harmadik helyen pedig a csoportos beszedés áll, amely lehetőséggel a válaszadók több mint 40 százaléka nem él soha.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.