Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Ruandán és Mauritiuson is lényegesen könnyebb vállalkozni, mint Magyarországon – állítja a Világbank Doing Business 2020 című kiadványa.
Ahogy minden évben, úgy a Világbank idén is megmérte, hol a világban a legkönnyebb vállalkozni. A mérés fő szempontja az volt, hogy mennyire könnyű egy vállalkozást elindítani, illetve fenntartani az adott országban.
A listát idén Új-Zéland vezeti, Szingapúr – amely egyébként a világ legversenyképesebb országa - a második, míg Hongkong a harmadik.
Magyarország egy helyet javított legutóbbi helyezésén és 73,4 ponttal az 52. lett a 190 vizsgált ország közül, ami azt jelenti, hogy Kelet-Európából csak Romániát (73,3), Bulgáriát (72) és Ukrajnát (70,2) sikerült megelőzni – vette észre a G7.
Mindez azt jelenti, hogy többek között Montenegró (73,8), Moldova (74,4) és Szerbia (75,7) is előttünk van. A térségi listát egyébként Litvánia (81,6) vezeti Észak-Macedónia (80,7) és Észtország (80,6) előtt.
A lap felteszi azt a kérdést is, hogy kérdés az, hogy a javulást milyen eszközökkel sikerült elérni, ugyanis a Világbank elemzésében pozitív fejleménykényt veszik figyelembe a rabszolgatörvény 400 órányi túlórát engedő passzusát, ami itthon az egyik legtöbbet támadott pont volt.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
A szerbiai hatalom és a több városban előrehozott választást követelő diákmozgalom is radikalizálódik: a hét végén a rendőrség szokatlan brutalitással zavarta szét a tüntetőket. Az EP szerbiai jelentéstevője szerint Alekszandar Vucsics azért nem hozza előre a jövőre esedékes választásokat, mert érzi, hogy megrendült a hatalma.
Teljesen rendben van, ha Orbán Viktor nem kér a Pride-ból, de ne erőltesse rá mindenkire az ódzkodását, csinálja a négy fal között. Vélemény.
„És ki hozta azt a törvényt?” – kérdezte a Tisza Párt elnöke.
A megszólaló drag queenek szerint is volt polgárpukkasztás a műsorukban.
Milyen autó képes erre egyáltalán?