Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A dolgozóknak nem meglepő módon tetszett a szabadpéntek, és még a termelékenységük is kilőtt.
A Microsoft egy részlegénél idén nyáron kipróbálták a négynapos munkahetet – írja a Business Insider. Az augusztusban tartott kísérlet során a vállalat tokiói központjában dolgozók minden pénteket megkaptak fizetett szabadnapként.
A kísérlet a Microsoft szerint hatalmas sikerrel zárult:
Japánban egyébként elképesztően magas a túlórák száma, egy 2016-os tanulmány szerint minden negyedik japán cég megköveteli az alkalmazottaktól, hogy havonta 80 órát túlórázzanak. Azt is kimutatták, hogy a túlmunka nem feltétlenül jelenti azt, hogy jól dolgoznak a munkavállalóik. A G7-ek közül Japánnak a legalacsonyabb a termelékenysége.
Nem az ördögtől való a négynapos munkahét: Tavaly a Perpetual Guardian nevű új-zélandi cég teljesen átállt erre a munkabeosztásra. A vállalat vezetősége arról számolt be, hogy az növelte a termelékenységet, és csökkentette az alkalmazottak stressz-szintjét.
(Képünk illusztráció)
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Büszkén hirdeti magát Budapest legelőkelőbb éttermei közt a Nobu, az étterem alapvetés a világsztárok között is. Most betekintést kaptunk arról, hogy az alapító Nobuyuki Matsuhisa szellemében hogyan készül náluk a japán konyha egyik legegyszerűbb, mégis legelőkelőbb fogása, a szasimi.
Ruszin-Szendi Romulusz korrupciógyanús ügyeinek felelőséről is kérdeztünk a hadügyminisztert.