szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az elmúlt évben 59 százalékos növekedést ért el a cég a bázisidőszakhoz képest.

Az okosenergia-szolgáltatásokat nyújtó ALTEO tavaly 1,7 milliárd forint működési eredményt ért el, ami 59 százlékos növekedést jelent a bázisidőszakhoz képest. A kamatok, adózás és értékcsökkenési leírás előtti eredményük 3,8 milliárd forint lett, ami 110 százalékos bővülést jelent. Ennek nyomán a vállalat 2019 végét 4,8 milliárd forint körüli készpénzállománnyal zárta, az MNB Növekedési Kötvényprogramjában való sikeres részvételének köszönhetően pedig adósságállománya hátralévő átlagos lejárati ideje jelentősen megnőtt, tovább szilárdítva a csoport pénzügyi erejét.

A társaság árbevétele 2018-hoz képest 6,9 milliárd forinttal 25,6 milliárd forintra nőtt, amihez minden szegmens hozzájárult. A hitellejáratok meghosszabbítása, valamint az a körülmény, hogy a csoport profitabilitását eredményező üzleti tevékenységek jelentős része nincs, vagy más ágazatokhoz mérten kevésbé van kitéve a globális válság miatti gazdasági visszaesésnek, az ALTEO vezetése szerint különösen erős pénzügyi ellenállóképességet biztosít a csoport számára a járvány okozta nehézségek leküzdéséhez.

A cég közleménye szerint a megújuló energia felhasználása terén is komoly előrelépést tettek az elmúlt évben. A meglévő napelemparkok és szélerőművek, és a bőnyi szélerőműpark akvizíciója mellett további két, saját kivitelezésű naperőműprojekt valósult meg Nagykőrösön és Balatonberényben, így mára a csoport megújuló erőművi kapacitása eléri az 54 MW-ot.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Ifj. Chikán Attila Zhvg

Ifj. Chikán Attila: Megállíthatja-e a vírus a felmelegedést?

A járvány idején egy dolognak azért örülhetünk: bolygónk lélegzethez jutott. A korlátozások miatt a Föld minden pontján tisztul a levegő és a víz. De vigyázat! A klímaváltozás nem állt le, csak lassul. Mindenki számára világos lehet, a jelenlegi társadalmi, gazdasági állapotok hosszú távon nem fenntarthatóak. De vajon meg lehet-e őrizni, és ki lehet-e szélesíteni a klímaváltozás szempontjából kedvező eredményeket? A gazdasági kényszerszünet ugyanis lehetőséget ad arra, hogy meglépjünk olyan dolgokat, amelyekben eddig csak apró eredményeket értünk el. Persze az is lehet, hogy minden marad a régiben. Sajnos.