Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A kisvállalkozások több mint kétharmada nagyobb átállásra kényszerült az elmúlt hónapokban – erre jutott a Magyar Telekom felmérése. Az egyik legfontosabb változás az, hogy a digitális megoldásokban a minőség fontosabb lett, mint az ár, sokan pedig már a második hullámra készülnek.
A magyar gazdasági életben a kisvállalkozásokat érintette legrosszabbul a koronavírus-járvány – erről beszélt Szabó Béla, a Magyar Telekom márka- és kereskedelmi kommunikációs igazgatója a cég online sajtóeseményén. A cég májusban végzett kutatása szerint a kisvállalkozások 69 százaléka nem tudott zavartalanul működni a járvány idején.
Új megoldásokra, egyre nagyobb digitalizációra lett volna szükségük a kis cégeknek már a járvány előtt is, a koronavírus okozta változások erre csak ráerősítettek – magyarázta Iski István, a Magyar Telekom SoHo/SMB Experience Unit vezetője. A kutatás szerint azokat a cégeket, amelyek már a járvány előtt is sokat gondolkoztak a nagyobb digitalizáción, kevésbé ütötte meg a válság.
A céges digitalizáción túl természetesen az is fontos lett idén tavasszal, hogy a dolgozók és cégvezetők otthoni internete minél stabilabb és nagyobb sávszélességű legyen, a vállalkozások számára gyakorlatilag az is mindegy volt, hogy ez mennyibe kerül.
A kis cégek is egyre inkább eljutnak oda a járvány hatására, hogy a digitális fejlesztést nem a legolcsóbb megoldásokkal próbálják megúszni.
A megkérdezettek 27 százaléka a veszélyhelyzet alatt kénytelen volt részben szüneteltetni a tevékenységét, 11 százalék teljesen, 2 százalék más tevékenységbe fogott, 1 százalék pedig megszűnt – mondta el Kis Gergely, a felmérést végző eNet Internetkutató és Tanácsadó Kft. képviselője. A válság főleg a szolgáltató ágazatot érintette rosszul.
Ami pedig a jövőt illeti: 41 százalék szerint a járvány után a cég a mostanival megegyező módon folytatja tovább a működését, 24 százalék pedig teljesen visszaáll a vírus érkezése előtti működésre. A legtöbben most már arra készülnek, hogy akkor is működőképes maradjon a cégük, ha berobbanna a járvány második hulláma, "fejben most már felkészültek a digitalizációra".
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Megvan a fővárosi költségvetés az év végéig, a kormány pedig kedvezményes lakáshitelt és az állami cégeknél folytatódó spórolást jelentett be. Eközben a nemzetközi színtéren arra készülnek, mi lesz, amikor hamarosan lejár a vámháború három hónapos tűzszünete.
Az Amerika Párt megalapítását az elnöktől elhidegült topmilliárdos az X-en szavaztatta meg a követőivel.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A rendezőtrió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk.