Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összesen 100,9 milliárd forintot kapott a vasúttársaság az állami eszközökkel kapcsolatos projektekre, a közpénz többségében a kínai vasútra ment el.
325 millió forintos adózott eredménnyel zárta a 2020-as évet a Máv-Start – írja a vasúttársaság éves beszámolója nyomán a Világgazdaság. A személyszállító társaság bevételein meglátszott a járvány hatása: a lap szerint mindössze 29,5 millió forint származott a menetdíjakból. Ennél nagyságrendekkel többet, 11,7 milliárd forintot kaptak szociálpolitikai menetdíj-támogatásként az államtól.
A Máv az általa kezelt állami eszközökkel kapcsolatos projektekre 100,9 milliárd forint beruházási célú költségvetési forráshoz jutott – az előző évi háromszorosához.
Ennek legnagyobb, 73,5 milliárd forintos tétele a Budapest–Belgrád vasúti beruházáshoz kapcsolódott.
A társaságnak költségtérítés jár az államtól, ha a bevételeiből nem térülnek meg személyszállítási és pályaüzemeltetési költségei. Tavaly az előbbi 215,8 milliárd forintos, utóbbi pedig 120,4 milliárdos tétel volt. Az állam az idén 127 milliárdot szán erre a célra, ebből a Máv 118 milliárdra számíthat, a többi a szintén pályaüzemeltető Gysev-nek jutna.
Az országban működő második legnagyobb vasúttársaság, a Gysev 1,1 milliárd forintos adózott eredménnyel zárta az üzleti évét. Ehhez kapott a személyszállításban 14,6 milliárd forintos állami költségtérítést is.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.