szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Az önkormányzat szerint elengedte az áfát a tó melletti területek vevőinek az előző polgármester, pedig nem kellett volna.

Vizsgálja a Lupa-tó eladását Budakalász – derül  ki az önkormányzat honlapjáról. Azt írják, egy vizsgálatsorozatot folytatnak, és következőként a bányató körüli önkormányzati területek 2017-es eladásával foglalkoznak. Az eljáró szentendrei közjegyző már ki is jelölte az igazságügyi ingatlanszakértőt.

A Rogán László vezette korábbi képviselő-testület – idézik fel – zárt ülésen döntött a bányató budakalászi területre eső részének eladásáról. Ennek esetében a korábbi alpolgármester még 136 millió forintos árajánlatról beszélt, de néhány héttel később a 20 hektáros ingatlan már csak 118 millió forinttért kelt el, és a teljes vételárat részletekben kellett kifizetniük a vevőknek. Az önkormányzat a 118 milliós árról szólva felhozza azt is, ugyanebben az évben, 2017-ben a Gerendai Károly féle Lupa Strand Kft. 432,6 millió forintos bevételre tett szert strand üzemeltetésével. A Rogán vezette testület pedig, mint fogalmaznak,

2017-ben a 118 millió forintos vételárért nem csupán az egykori kavicsbányán, hanem egy összesen százhektáros strandvállalkozáshoz szükséges ingatlanon, Budakalász legkülönlegesebb vagyontárgyán adott túl.

Két vizsgálatot már lefolytattak. A 2016-ban eladott Kálvária-telkek szakértői vélemény szerint 364 milliót értek, de Budakalász bankszámlájára csak 181 millió forint folyt be az értékesítésből. Szintén 2016-ban a Mályva és Ciklámen utca sarkán fekvő közel kétezer négyzetméteres telekért 31,5 milliót kapott az önkormányzat, holott a mostani értékbecslés alapján közel 58 milliót ér. Ezek nyomán azt írják, az igazságügyi ingatlanszakértők egybehangzóan úgy foglaltak állást, hogy az árat az áfa értékével növelnie kellett volna a korábbi testületnek. Az azonban úgy döntött 2016-ban, hogy nem számítja be az áfát.

A jelentős árkülönbség miatt a mostani polgármester, Göbl Richárd májusban úgy döntött, hogy Budakalász Város Önkormányzata kárigény érvényesítésére polgári peres eljárást indít. A szakvéleményeket a városvezetés továbbította a nyomozóhatóságnak és az Állami Számvevőszéknek is. Azt is írják, a 2011 Egyesület korábbi bejelentései után a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Igazgatóság Gazdaságvédelmi Osztályán nyomozás indult.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!