szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az IKEA is beállt az Oroszország ellen szankciókat hirdető cégek közé.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Az IKEA nem szállít több terméket Oroszországba és Fehéroroszországba – jelentette be a cég. A két országban található összes bútorboltjukat is bezárják. Nyitva maradnak viszont a cégcsoport tulajdonában lévő Mega üzletlánc élelmiszerboltjai és gyógyszertárai.

Annak a nagyjából 15 ezer dolgozónak, akiket érint ez a döntés, a cég azt ígéri, hogy „biztosítja a foglalkoztatását és jövedelmi stabilitását”, őket és családjaikat is támogatják.

Az IKEA egy alapítványa 20 millió eurót adományoz az ukrán menekültek megsegítésére. A cégcsoport további 10 millió eurót ajánlott fel az ENSZ menekültügyi főbiztosságának és más szervezeteknek, amelyek a háborúban érintetteket segítik.

Az orosz–ukrán harcokról szóló tudósításunkat itt olvashatják.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!