Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Nagyon rossz éve volt a Facebook/Metának, így Mark Zuckerberg hátrébb csúszott a szupergazdagok rangsorában.
2015 óta most először történik meg, hogy Mark Zuckerberg nincs a tíz leggazdagabb amerikai között – írta a Forbes. A Facebook alapítója tavaly szeptember óta a vagyona több, mint felét, 76,8 milliárd dollárt elvesztette, de azért 57,7 milliárdja így is marad.
A leggazdagabb amerikai Elon Musk, aki a Tesla-részvények és a SpaceX új befektetőinek köszönhetően már 251 milliárd dolláron ül. Ez épp százmilliárddal több, mint a második helyezett Jeff Bezos vagyona.
Zuckerberg szinte teljes vagyona a Facebookról Metára átnevezett cége részvényeiben van, ezért különösen rosszul érinti őt, hogy a cég még az egyébként sem túl jó időszakot átélő techszektoron belül is alulteljesít. A Forbes hosszan sorolja a problémákat: a fiatalok már a TikTokot választják a Facebook helyett, így a hirdetők is inkább oda mennek, az Apple pedig nehezebbé tette azt, hogy követni lehessen, aki a telefonján Facebookozik, az milyen más applikációt használ, ami szintén rossz hír volt a hirdetőknek. Zuckerberg eközben lelkesen hirdeti a metaverzum kiépítését, csakhogy ez egyelőre csak viszi a pénzt.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.