Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Alapanyag és csomagolóhiány is sújtja a székesfehérvári üzemet, a Mondelez Hungária Kft. igyekszik minél előbb megoldást találni a második legnépszerűbb magyar kekszet sújtó problémákra.

„Elfogyott, legalább egy hónapja nem kaptunk” – a legtöbb üzletben ez a válasz fogadja azokat a vásárlókat, akik Pilóta kekszet keresnek. Az elmúlt héten több olvasónk is jelezte, hogy nem találják a legendás magyar édességet a boltok polcain, sok helyről, még a piaci árusoktól is az utolsó csomagokat hozták el.

A Pilóta kekszet (vagyis a szendvicskekszet, nem pedig a vaníliás karikát) 2006 óta Székesfehérváron gyártják, jelenlegi tulajdonosa a Mondelez Hungária Kft.

A cég a hvg.hu-nak is megerősítette, hogy jelenleg készlethiány van a Pilóta szendvicstermékből, ami a kiskereskedelmi és a viszonteladói csatornáik „túlnyomó többségét” is érinti. A jelenség ráadásul nem fog egyik napról a másikra megoldódni.

A várhatóan tartós készlethiányt a gyártókapacitásainkat érintő nehézségek, illetve az édesipari ágazatot is sújtó alapanyag és csomagolóanyaghiány okozzák” – írták.

Mayer Gábor, a Mondelez Hungária Kft. ügyvezető igazgatója hangsúlyozta, hogy a készlethiány kizárólag a Pilóta szendvicskekszet érinti, a Pilóta termékcsalád más termékeit nem.

„A Mondelez Hungária mindent megtesz azért, hogy a magyarok második legkedveltebb kekszterméke minél előbb, a keresletnek megfelelő mennyiségben elérhető legyen a fogyasztók számára” – tette hozzá.

Idén májusban a Balaton szelet és a Boci csokoládé tűnt el egy időre az üzletekből, de annak az ukrajnai háború volt az oka. A Nestlé ugyanis biztonsági okokból egy időre leállította a Lvivben működő üzemét. Később a Boci gyártását Csehországba, a Balatonét pedig Lengyelországba szervezték át.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!