Átalakítja a kormány az állami hátterű tőkealapok rendszerét

Az élen a Nemzeti Tőkeholding Zrt. lesz, az átalakítás irányítója pedig Nagy Márton.

  • hvg.hu hvg.hu
Átalakítja a kormány az állami hátterű tőkealapok rendszerét

Átalakítja a kormány az állami hátterű tőkealapok működését – derült ki Nagy Márton, gazdaságfejlesztési miniszter hétfői közleményéből. A tárcavezető azzal indokolta a lépést, hogy a jelenlegi gazdasági helyzetben az állami alrendszerek hatékonyabb, eredményesebb és gyorsabb működése szükséges.

Nagy szerint az a cél, hogy mind a 65 állami hátterű tőkealap érdemben járuljon hozzá a magyar gazdaság és versenyképesség növekedéséhez, a vállalkozások fejlesztéséhez. Jelenleg mintegy 1000 milliárd forintnyi eddig még ki nem helyezett forrás áll rendelkezésre – írta. Az átalakítás irányítója a miniszter lesz.

Január 1-től egy központosított rendszert alakítanak ki a gazdaságfejlesztési miniszter irányítása alatt. A tőkealap-intézményrendszer élén a Nemzeti Tőkeholding Zrt. lesz, és ebbe az új struktúrába tagozódik be valamennyi, a Magyar Fejlesztési Bank Zrt.-hez és a Magyar Export-Import Zrt.-hez kapcsolódó állami hátterű tőkealap, a jövőben pedig kizárólag a Nemzeti Tőkeholdingon keresztül állítható fel új állami hátterű tőkealap.

A kormány az új intézményrendszertől elvárja a finanszírozási források felszabadításának elősegítését és felgyorsítását, a vállalkozásbarát működés és a területi szempontok kiemelt figyelembevételét – olvasható a közleményben.

Kamatstop, Széchenyi Kártya, gyármentés - ezekkel az intézkedésekkel segíti a kormány a cégeket

Az elszálló kamatok és az elszálló energiaárak elleni harc részeként új eszközöket jelentettek be a kormányinfón.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?