szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A kínai alapító kétmillió eurós tőkét tenne a Hangke Technology Hungary Kft.-be, ám az egyelőre nem világos, hogy mivel foglalkozik majd a cég.

Titokban érkezhet újabb kínai akkumulátoripari beruházás Magyarországra – írja a Portfolio.hu. A lap kiszúrta, hogy egy olyan, akkumulátoripari gyártóberendezések készítésével foglakozó cég alapított Magyarországon leánycéget, amely partnere volt már a Samsung SDI-nak és a CATL-nek is.

Megnéztük a debreceni akkugyár német testvérét, és megtudtuk, mitől félnek ott az emberek - videóriport

A lap szerint március 30-án kezdeményezték a Hangke Technology Hungary Kft. bejegyzését, és bár ehhez kapcsolódó beruházást egyelőre sem a cég, sem a magyar kormány nem jelentett be, több jel is utal arra, hogy komoly befektetést hajthat végre. A cégbírósági bejegyzési kérelemben ugyanis az olvasható, hogy az alapító vállalat, a Hongkong Hangke Electronics Trading Co. Limited kétmillió eurós tőkebefizetést hajt végre, amelyből az alapításkor 200 ezret már befizettek. Vagyis jelenlegi árfolyamon legalább 74 millió forintot fektetnek be Magyarországon a tevékenységük finanszírozására.

Újabb akkumulátorgyár érkezik Debrecenbe, 400 milliárdból fejleszti a kínai tulajdonú Eve Power

A Portfoliónak azt nem sikerült megtudnia, hogy pontosan mire készül az akkumulátorgyártásban érdekelt cég, az erre vonatkozó kérdésükre sem a kínai anyavállalat, sem a Nemzeti Befektetési Ügynökség nem reagált.

A cégbíróságra beadott alapító okiratban ugyanakkor az szerepel, hogy a cég főtevékenysége akkumulátor, szárazelem gyártása lesz, ami mellett ipari villamos gép és berendezés javításával, hulladék-újrahasznosítással, valamint gépjárműalkatrész-nagykereskedelemmel foglalkoznak majd.

A cikk szerint a Hangke Technology Hungary akkor is fontos szereplő lehet a magyar akkumulátorgyártási piacon, ha csak technológiai szolgáltatóként tevékenykedik majd. Ám, ha gyártókapacitást is hoz, még tovább erősödhet a kínai vállalatok térnyerése a szektorban.

Czirfusz Márton kutató: Az akkumulátoripar erőltetése nem segíti a magyar gazdaság felzárkózását

Az akkumulátorgyári bérek csak látszólag magasak, ahhoz sokat és hibátlanul kell dolgozni minden hónapban - mondja Czirfusz Márton kutató. A foxconnizációnak nevezett folyamat nyomán tömegek kerülhetnek a betanított, gyártósor melletti munkakörökbe.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Itthon

24.hu: Komáromi civilek szerint új akkumulátorgyár épül a térségben

A környéken aktív dél-koreai gyártó tagad, helyi civilek szerint ugyanakkor az új üzem előkészületeiről „csak az nem tud, aki nem akar hallani róla”. Árulkodó, hogy a térségben elképesztő léptékű vízügyi beruházás zajlik, amely épp a legértékesebb karsztvízrendszereket csapolná meg.