Schadl-Völner-ügy
Máig nem tudjuk pontosan, ki lehet "Tóni, Barbara és Ádám", de legalább azt már sejtjük, hova tűnt Schadl György kisrepülője és luxusautói. Számos kérdőjel maradt még az elmúlt évek legsúlyosabb korrupciós ügyében (amibe a végrehajtói kamara elnöke mellett Völner Pál igazságügyi államtitkár is belebukott), ezeket igyekszünk tisztázni, tartsanak velük!
A Schadl György és szintén vádlott felesége érdekeltségében álló Városmajor utcai irodaházba két olyan felszámolócég is be van jegyezve, melyek 50-50 százalékos tulajdonosa nem más, mint Schadl édesanyja, írja a 24.hu.
A ProTrust Reorganizáció Felszámoló és Befektetési Kft.-ről és a Paladino Felszámoló Kft.-ről van szó, és eddig azért nem volt nyilvánvaló, hogy Schadl anyja a résztulajdonosuk, mert a tulajdonviszonyt Hazai Edit Rozália néven létesítette, vagyis nem a leánykori nevén. Ugyanakkor a földhivatali adatokból látható, hogy a két cég résztulajdonosának leánykori neve Pozsár Edit Rozália, ami pedig megegyezik Schadl György édesanyjának – a cégadatok közt fellelhető – nevével.
A Paladino Felszámoló Kft. társasági szerződését Garabits Márton ügyvéd jegyezte ellen, aki Schadl céges ügyeiben is eljárt, és akit „Marciként” emleget a végrehajtók volt elnöke a nyomozati dokumentumokban. Schadl egyik feljegyzésében pedig ez szerepel: Garabits Marcinak 2m Ft vinni + paladino, protrust aláíratva + 66 mFt.
Schadl édesanyjának a két felszámoló társaság 2020-as megalapítása előtt semmilyen gazdasági érdekeltsége nem volt, a nyugdíjkorhatár előtt álló asszony 61 évesen döntött úgy, hogy belevág a felszámoló-bizniszbe. A felszámolói piacot két éve osztotta újra a kormány, 2021 márciusában jelent meg a közlemény arról, hogy megvannak a nyertesei annak az állami pályázatnak, amely meghatározta, a jövőben kik tevékenykedhetnek felszámolóként.
Az újonnan alapított cégek legalább felét a felszámolói pályázatok leadási határideje előtt néhány héttel vagy néhány nappal hozták létre. Közülük Schadl anyjának ProTrust nevű cége a legkirívóbb eset, azt a felszámolói pályázatok leadási határidejének napján alapították, a társaság hivatalos cégbírósági bejegyzése pedig csak egy hónappal a leadási határidő után történt meg. A cég bejegyzési illetékét Marton Adorján fizette meg, akinek a neve többször feltűnik a Schadl-Völner-ügy nyomozati irataiban.