Feszültség és konfliktus a szervezetben – Hogyan kezelhető?
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
Hetek óta találgatások tárgya: ki vezetheti tovább birodalmát halála után?
Nyilvánosságra hozták Silvio Berlusconi végrendeletét, amelyből kiderült, hogy a családi holding, a Fininvest nevű cég többségi tulajdonát két legidősebb gyermekére, Marinára és Pier Silvióra bízta a milliárdos vállalkozó és politikus – írja a BBC. A családi cég ötvenhárom százalékát kapták a június 12-én elhunyt négyszeres miniszterelnök legidősebb gyermekei.
A céget 1975-ben alapította, ami média- és kiadói tevékenységet végez, de befektetési és biztosítási vállalkozásként is ismert volt. Berusconi, mint a végrendeletből kiderült, nem egyenlő arányban osztotta meg a cégrészesedést gyermekei között: Marina és Pier Silvio, akik az első házasságából származnak, nagyobb arányban részesültek, mint a második feleségétől származó három másik gyermeke – Barbara, Eleonora és Luigi. A két legidősebb gyermek az 1990-es évek eleje óta tölt be vezető szerepet a családi vállalkozásban.
A végrendeletet Berlusconi tavaly januárban vetette papírra, még az előtt, hogy a San Raffaele kórházba ment kezelésre. Akkor jelezte, arra az esetre készül, hogy ha nem térne vissza az intézményből.
Berlusconi a cégbirodalma mellett, 100 millió eurós vagyont hagyott halálakor élettársára, az 53 évvel fiatalabb Marta Fascinára is, akivel ugyan nem voltak házasok, de feleségének nevezte a halálos ágyán. Berlusconi testvére, Paolo szintén 100 millió eurót kap, míg a néhai miniszterelnök közeli tanácsadója, Marcello Dell'Utri 30 millió eurót.
Berlusconiban az olaszok meglátták saját magukat, és mindent megbocsátottak neki
Silvio Berlusconi maga volt a megtestesült összeférhetetlenség és a mértékét vesztett hiúság. Milliárdosként pár hónap alatt felépített pártja győzelmei révén húsz éven át háromszor került a miniszterelnöki székbe, miközben óriási médiabirodalma és a kézivezérelt törvényhozás minden balhés ügyből kimentette. A Berlusconi-varázs már régen elmúlt, de a politikájának hatása annyira megmaradt, hogy most is azok a pártok kormányoznak Olaszországban, amelyekkel 1994-ben elképzelte.
Egyelőre nem világos, hogy Berlusconi számos más értékes vagyontárgya hogyan öröklődik tovább; így például számos luxusvillájának tulajdonáról egyelőre nincs pontos információ. A Milánótól északkeletre, Arcore-ban található, 18. századból származó San Martino villája például 3500 négyzetméteres, de további ingatlanjai voltak a Maggiore-tónál, Rómában, Cannes-ban, a Karib-tengeren és másutt is.
Berlusconi ingatlanjainak ékköve pedig a Villa Certosa, egy szardíniai kastély, amelyet az 1970-es években vásárolt. Itt látta vendégül a világ vezetőit, Vlagyimir Putyintól George W. Bushig. A 126 szobás villa úgy néz ki, mint egy vidámpark, és egy lávát lövelő vulkán is található benne. Értékét 259 millió euróra becsülik.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
Miért köszönheti a házát Amy Heckerling John Travoltának és Bruce Willisnek? Mit tapasztalt női rendezőként Hollywoodban? Hogyan fedezte fel Sean Pennt és Alicia Silverstone-t? És miért volt fontos, hogy Phoebe Cates ledobja a bikinifelsőjét? A Nicsak, ki beszél! és a Spinédzserek író-rendezőjével beszélgettünk.