Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Vannak olyan országok, ahol online is vásárolhatnak a H&M oldalán másodkézből ruhákat és kiegészítőket.
A H&M október 5-től használt ruhákat és kiegészítőket is árulni fog bizonyos európai üzleteiben – írja a Reuters. A divatüzlet ezzel kíván reagálni a fast fashion iparágat érő folyamatos kritikákra, amelyek leginkább a környezetre való káros hatásukat célozták.
Az Európai Unió új szabályozást tervez bevezetni a textilhulladék visszaszorítása érdekében. A H&M azt mondja, elkötelezett amellett, hogy a „probléma részeként” igyekezzen változtatni a divatáru előállításának negatív hatásain és a fogyasztási szokásokon.
Barcelonában és Londonban már az üzletekben lehet vásárolni ruhákat másodkézből, de Svédországban és Németországban is létezik a használt ajánlat online.
A H&M mellett a Zara üzletlánc is elindította online a second hand ruhák árusítását Franciaországban.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Kényszerhelyzetben van Orbán: Tusványoson újat és nagyot kell mondania, mint például egy vaskos jóléti csomag vagy egy népszavazás, emellett csak „kötelező elem” lehet Magyar Péter, az LMBTQ-emberek és az ukránok pocskondiázása. A Tisza elnöke sem dőlhet azért hátra: fel kell vennie a kesztyűt és kormányzóképességet is kell mutatnia.
Kigyulladt egy kioszk, a tűz átterjedt a kis boltokra, ahol egymás után robbantak fel a túlhevült gázpalackok.
A katasztrófavédelem több tanácsot is adott a várható rossz idő miatt.