Kiszervezi védelmi ipari érdekeltségeit a magyar állam
Mely cégeket érint az N7 Holding és a 4iG csoport közötti előzetes megállapodás? Milyen lehetőségeket tartogat az ágazat a hazai beszállítóknak?
A magyar különadó a műtrágya gyártását tonnánként nagyjából 20 ezer forinttal drágítja meg, amit a Nitrogénművek tulajdonosa szerint nem lehet kigazdálkodni.
Ahogy arról tegnap írtunk, Bige László, a Nitrogénművek elnök-vezérigazgatója és tulajdonosa bejelentette Magyarország egyetlen műtrágyagyártó vállalatának leállását szerinte ugyanis a vállalatot érintő kvótaadó akkora terheket ró a cégre, hogy a működése erősen veszteséges lenne. Később az RTL-nek pontosította kijelentését: nem állítja le véglegesen a termelést, nem bocsátja el az embereket, és minden lehetséges jogi lehetőséggel élni fognak a Nitrogénművek megmentéséért.
Úgy fogalmazott: a Nitrogénművek Európa egyik legkorszerűbb műtrágyagyára, és csupán a szén-dioxid-kvóta adója az ok, amiért meghozták a döntést. Hozzátette, hogy a vállalat működéséért
küzdeni fognak, ugyanis az ETS (kibocsátáskereskedelmi)-rendszer megadóztatása a cég jogászainak véleménye szerint jogellenes, törvényellenes, ezért el fognak menni az összes olyan jogi fórumhoz Európában és Magyarországon, amihez lehetőségük van
Ráadásul az összes európai műtrágyagyárnak van ingyenes szén-dioxid-kiosztása éppen azért, hogy fenntartsák a versenyt, így ők lehetetlen helyzetbe kerülnek versenytársaikkal szemben. A magyar különadó ugyanis a műtrágya gyártását tonnánként nagyjából 20 ezer forinttal drágítja meg, amit a tulajdonos szerint nem lehet kigazdálkodni. Mint mondta, az egészet jogszerűtlennek tartják, és úgy látják, hogy a szén-dioxid-kvótákra vonatkozó uniós rendeleteket sérti.
Az üzletember az Agrárszektornak azt is elmondta, hogy az ilyen adó bevezetésére – lényegesen kisebb mértékben – volt már kísérlet három tagállamban, ám ezek a próbálkozások minden esetben kudarcot vallottak, mert az Európai Bizottság jogellenesnek minősítette és eltörölte őket. Két nagyon jelentős jogi irodát, egy Magyarországon és egy Londonban működő jogi csapatot bíztak meg a részletek kidolgozásával, akik részletes állásfoglalást állítottak össze az ügyben.
Mely cégeket érint az N7 Holding és a 4iG csoport közötti előzetes megállapodás? Milyen lehetőségeket tartogat az ágazat a hazai beszállítóknak?
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. A cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változások kerülnek bemutatásra.
Még mintegy 186 milliárd forint kedvező feltételű pénzügyi forrás érhető el az EXIM-nél a Demján Sándor Program keretében meghirdetett konstrukciókban.
Az ítélkezés minőségére is hatással lehet egyes bíróságok túlterheltsége, van, ahol átlagosan majd 140 ügyet visz egyszerre egy bíró. A kormány megoldása: bírsággal sarkallná élénkebb munkára a bírókat...
A magánegészségügy mérete tavaly már az ezer milliárd forintot közelíthette. A szektornak ennek ellenére nem volt jó éve.
A robotsebészeti eszköz számára 20 fok lenne az ideális.
A MÁV részletesen megírta a HVG-nek, mit tesznek, hogy minél kevesebb baj érhesse az utasokat.
Magyarország felébredt, pezseg, forr és tüntet, és egész biztosan tudja, mit nem akar. Állampártot. Vélemény.
Azt ellenőrzik, hogy valóban nem rúgják-e ki tömegével a magyar munkavállalókat.
"Az emberek jókedvűen a hatalom értésére adták, hogy ők szabadok akarnak lenni".
A közbeszerzéseken tőkeerőssé vált építőipari cégek bármikor le tudnak csapni versenytársaikra.
Az uniós forrásokhoz való hozzáférés a tét.