Kiszervezi védelmi ipari érdekeltségeit a magyar állam
Mely cégeket érint az N7 Holding és a 4iG csoport közötti előzetes megállapodás? Milyen lehetőségeket tartogat az ágazat a hazai beszállítóknak?
„Egyértelművé tették, hogy meg akarják vásárolni a cégemet” – mondta Varga Zoltán.
A magyarországi médiaszabadság rossz helyzetéről tett közzé jelentést a Human Rights Watch nemzetközi emberi jogi szervezet, amelyben a Varga Zoltán, a 24.hu portált is tulajdonló Central Médiacsoport Zrt. tulajdonosa elleni összehangolt kormányzati támadás az egyik esetleírás – vette észre az RTL.
Varga a Human Rights Watch-nak elmondta, gyakran kap telefonhívásokat a minisztériumokban dolgozóktól, hogy bizonyos témákról ne jelenjenek meg cikkek.
Mint mondta, korábban kormányközeli üzletemberek próbálták rávenni, hogy adja el médiaportfólióját, benne a Nők Lapjával, amely több százezer olyan nőt ér el, akik nem feltétlenül követik a politikai híreket.
Varga felidézte, hogy amikor 2014-ben megvásárolta a Central Médiacsoportot, többször is találkozóra hívták Rogán Antallal, egyszer pedig Orbán Viktor miniszterelnökkel is tárgyalnia kellett.
Egyértelművé tették, hogy meg akarják vásárolni a cégemet. Nem akartam eladni, mert nem akartam egy újabb kormányzati propagandagépezetet csinálni belőle. Nem akartam, hogy az ország teljes sötétségbe boruljon”
– fogalmazott Varga.
Az üzletember szerint emiatt a kormánypárti média 2015-ben és 2016-ban rágalomhadjáratot indított ellene, adócsalással és magánéletével kapcsolatos hazugságokkal vádolva. „Ilyenkor sarokba szorítva, csapdába esettnek érzi magát az ember, a kormány barátai pedig előállnak a vételi ajánlattal. De helyt kell állnom. Nem adok el semmit” – mondta.
Ahogy arról korábban beszámoltunk,2022 novemberében a Magyar Nemzet írta meg, hogy költségvetési csalással gyanúsítja a NAV az üzletembert. A lap szerint az adónyomozók azt feltételezik, hogy Varga az egyik hozzá köthető, részben európai uniós pénzből is létrehozott cég áron aluli értékesítésével nagyjából félmilliárd forintos kárt okozhatott az uniós költségvetésnek. Szintén a Magyar Nemzet írta meg, hogy az ügyben tavaly decemberben házkutatásokat is tartott a NAV.
„Ez az üzenet 20 százalékban nekem szól, 80 százalékban viszont a magyar elit minden tagjának. Ha nem vagy velünk, és kinyitod a szádat, akkor ilyen megtorlás következik” – reagált Varga akkor a Politicónak adott interjúban, amelyben arról is beszélt, hogy ártatlan a költségvetési csalás ügyében, az ellene felhozott vádak pedig hamisak és illegálisan megszerzett adatokon alapulnak.
Mely cégeket érint az N7 Holding és a 4iG csoport közötti előzetes megállapodás? Milyen lehetőségeket tartogat az ágazat a hazai beszállítóknak?
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. A cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változások kerülnek bemutatásra.
Még mintegy 186 milliárd forint kedvező feltételű pénzügyi forrás érhető el az EXIM-nél a Demján Sándor Program keretében meghirdetett konstrukciókban.
Az ítélkezés minőségére is hatással lehet egyes bíróságok túlterheltsége, van, ahol átlagosan majd 140 ügyet visz egyszerre egy bíró. A kormány megoldása: bírsággal sarkallná élénkebb munkára a bírókat...
A magánegészségügy mérete tavaly már az ezer milliárd forintot közelíthette. A szektornak ennek ellenére nem volt jó éve.
A robotsebészeti eszköz számára 20 fok lenne az ideális.
A MÁV részletesen megírta a HVG-nek, mit tesznek, hogy minél kevesebb baj érhesse az utasokat.
Magyarország felébredt, pezseg, forr és tüntet, és egész biztosan tudja, mit nem akar. Állampártot. Vélemény.
Azt ellenőrzik, hogy valóban nem rúgják-e ki tömegével a magyar munkavállalókat.
"Az emberek jókedvűen a hatalom értésére adták, hogy ők szabadok akarnak lenni".
A közbeszerzéseken tőkeerőssé vált építőipari cégek bármikor le tudnak csapni versenytársaikra.
Az uniós forrásokhoz való hozzáférés a tét.
A só megtizedelheti a folyó élővilágát.