Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Minimumdíjat vezetnek be az azonnali átutalások esetében, Európában inkább emelkedni fog a költség.
Átalakítja díjszabását a Revolut az azonnali kártyás átutalások esetében – derült ki az ügyfeleknek kiküldött tájékoztatóból. A lépés azokat az átutalásokat érinti a SEPA-régióban (gyakorlatilag a kontinentális Európa és a Brit-szigetek), amelyeket Revolut-számláról kezdeményeznek nem Revolut-ügyfelek Visa vagy Mastercard típusú betéti kártyájára.
Eddig ilyen esetekben az átutalt összeg 0,7 százalékát számolták fel, a jövőben – április 27-től – viszont
bizonyos esetekben a tranzakcióknak 0,2 eurós értékű minimumdíja lesz.
A nem SEPA‑régióban is változik a díjszabás, 16 ország (Albánia, Azerbajdzsán, Bosznia‑Hercegovina, Észak‑Macedónia, Grúzia, Kazahsztán, Kirgizisztán, Koszovó, Moldova, Montenegró, Örményország, Szerbia, Tádzsikisztán, Türkmenisztán, Ukrajna és Üzbegisztán) esetében 2,3 százalékról 1 százalékra csökkentik az azonnali kártyás átutalások változó díját, ugyanakkor a minimumdíjat növelik: 0,5 dollárról 1 eurónak megfelelő devizaértékre.
A kétféle díj közül mindig csak az egyiket, a magasabb értékűt számolják fel, vagyis az esetek zömében inkább emelkedni fog a díj.
A cég szerint minderre azért van szükség, hogy „a díjak tükrözzék a kiadásainkban bekövetkezett változásokat, különösen az állandó és működési költségek növekedését. Másrészt folyamatosan felülvizsgáljuk a díjstruktúránkat, hogy versenyképesek maradhassunk, ezért csökkentjük a változó díjat.”
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A ZAZ-trió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk. És persze a Csupasz pisztoly 4-ről, amiből kihagyták.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Vajon eljön az idő, amikor a boltok nekünk fizetnek majd azért, hogy náluk vásároljunk? Nem tudni, de tény, történelem során volt néhány furcsa példa arra, mi miért került kevesebbe és ennek mi lett a következménye. Elek Péter hozott is párat a Duma Aktuál közönségének.