Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A nemzetiségi önkormányzatok intézményei is kapnak fejenként 42 ezer forintot.
Létszám függvényében, fejenként 41 760 forintos kiegészítő rezsitámogatást ad a kormány az egyházi fenntartású köznevelési és szakképző intézményeknek – derül ki egy kedd este megjelent kormányrendeletből.
A magyarázat szerint erre az „energiaár-növekedésből, továbbá a víz- és a csatornadíjak nagykereskedelmi árának emelkedéséből adódó 2024. évi többletkiadások ellentételezéséhez” van szükség.
Egy ugyanekkor megjelent határozat értelmében a nemzetiségi önkormányzatok által fenntartott köznevelési és szakképző intézmények ugyanekkora támogatást kapnak. Ez összesen 910 millió forintba kerülhet, legalábbis Varga Mihály pénzügyminiszternek ennyi pénzt kell elkülönítenie a célra.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.