Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Több százezer tartozás adatai alapján összesítették, milyen számláikat nem fizetik be a magyarok, és hogyan rendezi a tartozását, aki egyszer már komolyabban megcsúszott vele.
Több mint 500 ezer be nem fizetett számla alapján készített felmérést a kintlévőség-kezelő EOS Csoport arról, hogy a magyarok kiknek tartoznak. A legtöbben a telefon- és internetdíjaikkal maradtak el, a fedezetlen ügyek 43,2 százalékában valamelyik telekommunikációs cég kéri a pénzt.
A listán a másodikok a bankok, az ügyek 38,6 százaléka tartozik hozzájuk, majd utánuk 17,6 százalékkal a közüzemi szolgáltatók következnek.
A legtöbben bankon át utalják a késedelmes befizetéseket, ezeknek az aránya a 84 százalékot közelíti – a többi szinte mind postai csekkes, a készpénzes befizetés aránya egy ezrelék alá esett mostanra.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Az utcán járva is észrevehető: az emberek arcára kiül a boldogtalanság. A magyar társadalom mutatói eddig sem voltak jók, de a választás előtti fékevesztett politikai kommunikáció végképp beteszi a kaput. Milyen „menekülőutat” keressen, aki nyomasztva érzi magát?
Sokak szerint ez a lépés már a hús-vér modellek időszakának végét vetíti előre.