Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az iLogistic eddig partner volt, most már tulajdon.
Az Európában és Észak-Amerikában vezető csomaglogisztikai szolgáltató, a GLS-csoport felvásárolta az e-kereskedelemre szakosodott teljes körű webáruházi raktárlogisztikai szolgáltatást nyújtó (fulfillment) magyar iLogistic vállalatot – közölte a GLS. Az akvizíció értékét nem közölték.
A közlemény szerint a lépés lehetővé teszi a GLS számára, hogy Magyarországon belül és azon kívül úgynevezett fulfillment szolgáltatást kínáljon ügyfeleinek. A GLS célja, hogy bővítse tevékenységi körét és lehetőségeit, a kiszervezett webáruház-logisztika pedig kiemelt növekedési területként szolgál.
Kiemelték, hogy az online üzleteknek kiszervezett logisztikai szolgáltatásokat – például csomagolást, árukészlet-kezelést és visszárukezelést – nyújtó iLogistic már a felvásárlás előtt is megbízható partnere volt a GLS-nek.
A GLS-csoport Európa egyik legnagyobb független csomaglogisztikai szolgáltatója, amely a kontinens csaknem minden országában erős helyi jelenléttel rendelkezik. Emellett saját tulajdonú leányvállalatokon keresztül jelen van Kanadában és az Egyesült Államok nyugati partján. A vállalat mintegy 40 országban nyújt szolgáltatást, a GLS hálózata több mint 120 szortírozó üzemmel és több mint 1600 depóval rendelkezik, amelyeket 36 600 kiszállító jármű és 6500 nagy hatótávolságú teherautó támogat. A GLS-csoport 2023/2024-ben rekordbevételt, 5,6 milliárd eurót ért el, és 905 millió csomagot szállított ki.
A nyilvánosan elérhető cégadatok szerint a GLS General Logistics Systems Hungary Csomag-Logisztikai Kft. árbevétele a 2022. április 1-jétől 2023. március végéig tartó üzleti évében 80,101 milliárd forint, az előző üzleti évben 68,749 milliárd forint volt. A társaság 2022/2023-ban 21,738 milliárd forint nyereséggel zárt, egy évvel korábban 18,717 milliárd forint volt az adózott eredménye.
Az iLogistic Magyarország egyik legnagyobb fulfillment szolgáltatója, amely 2016-os alapítása óta a raktárkezelési és logisztikai megoldások terén szerzett tapasztalatával nyújt háttértámogatást partnereinek. A cég 2023-ban több mint 1 millió megrendelést teljesített alvállalkozó partnerei, elsősorban a GLS közreműködésével. Az iLogistic jelenleg mintegy 300 e-kereskedelmi vállalat áruforgalmát kezeli napi szinten, beleértve a magyar piac legnagyobb szereplőit is, mindezt 100 fős operációval és több mint 14 000 négyzetméternyi raktárterületen. A magyar piacon történő jelentős szerepvállalásuk mellett a forgalmuk mintegy 10 százalékát már a nemzetközi küldemények teszik ki, jellemzően az Európai Unió területén.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.