Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Kútba esett a Google történetének eddigi legnagyobb, 23 milliárd dolláros felvásárlása.
A Wiz felhőbiztonsági vállalkozás visszautasította a Google felvásárlási ajánlatát – derül ki a cégvezetés által a munkavállalóknak küldött tájékoztatóból, amely a CNBC birtokába került. Assaf Rappaport társalapító azt írta: „Nehéz nemet mondani ilyen ajánlatra.” A cég inkább a tőzsdei bevezetésen dolgozik a jövőben, ahogy eddig tervezték. A CNBC informátorai szerint a felvásárlási ajánlat visszautasítása mögött versenyjogi nehézségek és befektetői aggályok is álltak.
A 2020-ban alapított startup értékét a legutóbbi tőkebevonás alkalmával 12 milliárd dollárra taksálták, a Google kész lett volna ennek közel dupláját, 23 milliárd dollárt (több mint 8 ezer milliárd forintot) fizetni érte. Ha megvalósul, ez lett volna a Google (az anyacég Alphabet) történetének legnagyobb felvásárlási manővere.
A cég felhőbiztonsággal foglalkozik. Ez önmagában még nem volna nagy durranás, sok más hasonló cég van a piacon, a Wiz azonban a mesterséges intelligencia segítségével végzi el az ügyfelek felhőplatformjainak elemzését. A rendszer a felhőből beolvasott adatok elemzésével képes meghatározni, hogy az ott futó alkalmazásokban, adatokban és más egyebekben van-e bármilyen biztonsági rés vagy kockázat. Ezekről jelentést készít, ami biztonságosabbá teheti a platformok működését.
A Wiz ügyfelei között olyan platformokat találni, mint az Amazon Web Services, a Microsoft Azure vagy épp a Google Cloud.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.