Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A kínai iparági szövetség szerint gyorsan végezni kellene a döglődő vállalkozásokkal.
Arra kellene ösztönöznie a nehéz helyzetben lévő napelemgyártókat Kínának, hogy vonuljanak ki a piacról, hogy csökkenhessen a túlkínálat az energiaátmenetben létfontosságú ágazatban. Ezt a Kínai Fotovoltaikus Iparági Szövetség vezetője, Wang Bohua szorgalmazta a Bloomberg szerint egy kínai ágazati konferencián.
A világ napelem-nagyhatalma túlkapacitási válságban van: a túlkínálat árháborút idézett elő, ami miatt a két vezető kínai gyártó – a Longi és a Tongwei – is több mint egymilliárd dolláros veszteséget könyvelhetett el az év elején. A cégek zöme nem jut elég bevételhez, késleltetik hiteleik törlesztését és szállításaikat, másoknál pedig minőségi problémák fenyegetnek.
Az iparági szövetség vezetője szerint ugyanakkor az iparági konszolidáció kiváltotta “hirtelen halál” jobb, mint ha elhúzódna az agónia, ennek érdekében azt javasolta, hogy függesszék fel a csőd fenyegette vállalkozások hitelezését, a gyártók pedig csak óvatosan bővítsék kapacitásaikat, és inkább az elhagyott üzemeket kellene felvásárolniuk.
A válsághelyzet ellenére idén még jelentős mértékben – az előrejelzések szerint 190-220 gigawattal – növekedhet az újonnan beépített naperőművi kapacitás Kínában, ami megközelíti a tavalyi 217 gigawattnyi értéket, de elmarad az iparági szövetség által előrejelzett 390-430 GW-tól.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.