szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A 10 éves futamidejű alap 100 millió eurós jegyzett tőkével jött létre, a forrás 49 százalékát az MFB Invest Zrt., 51 százalékát pedig – az NTH a piaci szereplők aktivitását ösztönző irányelveivel összhangban – magánbefektetőként a Mol Nyrt. leányvállalata, a Mol CVC Investment Kft. biztosítja.

Új, 100 millió eurós keretösszegű tőkealapot hozott létre a Nemzeti Tőkeholding (NTH) és a Mol-csoport a nagy növekedési potenciállal rendelkező kkv-k értéknövelésére – közölte az NTH hétfőn.

A Baross Gábor Tőkeprogram keretében bejegyzett, a budapesti központú Lead Ventures által kezelt Digital and Circular Tomorrow Magántőkealap az olyan növekedési fázisban lévő kis- és középvállalkozásokat célozza Magyarországon és Európában, amelyek elsődlegesen az energetikában, a vegyiparban, a járműiparban, a gépgyártásban, illetve a digitális megoldásokat kínáló és a körkörös gazdasági célokat is elősegítő szektorokban tevékenykednek.

A 10 éves futamidejű alap 100 millió eurós jegyzett tőkével jött létre, a forrás 49 százalékát az MFB Invest Zrt., 51 százalékát pedig – az NTH a piaci szereplők aktivitását ösztönző irányelveivel összhangban – magánbefektetőként a Mol Nyrt. leányvállalata, a Mol CVC Investment Kft. biztosítja. A tőkealap kezelését a növekedési fázisban lévő vállalatok finanszírozásának specialistája, a Lead Ventures Alapkezelő Zrt. látja el.

A 2022-ben létrehozott Nemzeti Tőkeholding csoport állami hátterű intézményrendszer, amelynek feladata, hogy a részben vagy teljes mértékben állami hátterű, hazai és nemzetközi, széles iparági fókuszú tőkealapok számára harmonizált, kiszámítható működési keret- és normarendszert, a hazai vállalkozások megfelelő tőkefinanszírozásához pedig egységes állami tőkebefektetési stratégiai irányt biztosítson.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!