szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A Mészáros-csoport cégeinek becsült értéke 627 milliárd forint a Forbes szerint, őket közel 200 milliárddal lemaradva az MPF tulajdonosa, a Felcsuti család követi. Most először volt a tíz legnagyobb magyar családi cégcsoport becsült értéke 100 milliárd forint fölött.

A Forbes elkészítette a 25 legértékesebb magyar családi vállalkozás listáját, ebből az online felületükön a tíz legnagyobbat tették közzé.

Az első helyen a Mészáros-csoport végzett: az Opus Global, az Opus Titász és Tigáz, a Talentis, a Gallicoop, a Hunguest Hotels és még rengeteg más cég tulajdonosa körülbelül 627 milliárd forintos értéket képvisel.

A második helyen a Felcsuti Zsolt tulajdonában lévő, zürichi székhelyű MPF Holding áll, olyan cégekkel, mint az MPF FÉG, a Widenta, az MPF Meta AG. A cégek becsült értéke 443 milliárd forint.

A harmadik legértékesebb cégcsoport a Csányi Sándor OTP-vezér érdekeltségébe tartozó, 2004-ben alapított Bonafarm-csoport lett, 366 milliárdos cégértékkel.

Negyedik a Szíjj család által 1996-ban alapított Duna Aszfalt (209 milliárd forint), amely rendre jól teljesít az állami közbeszerzéseken.

Ötödik a Demján Sándor örököseihez tartozó Gránit Pólus csoport (164 milliárd forint), hatodik Schmidt Mária és gyerekei, köztük Ungár Péter tulajdonában lévő Budapesti Ingatlan Nyrt. (BiF – 149 milliárd forint), hetedik a nagy visszatérő Hell Energy (142 milliárd forint), amely tulajdonosaival a Forbes évekig pereskedett, mert azok személyiségi jogaikra hivatkozva nem szerettek volna szerepelni a mindenki számára hozzáférhető üzleti adatok alapján összeállított listán.

Első fokon nyert a Forbes a bíróságon: leírhatja a lap a Hell tulajdonosainak nevét

Az energiaitalos társaság mögött álló Barabás testvérpár személyiségi jogok megsértése miatt indított pert a kiadója ellen, mert a magazin megírta, hogy nagyon gazdagok.

Nyolcadik lett a kisvárdai székhelyű csirkefeldolgozó cég, a Bárány család kezén lévő, négygenerációs múltra visszatekintő Master Good (128 milliárd forint), míg kilencedik a Kasza család tulajdonában lévő Jász-Plasztik (112 milliárd forint), tizedik pedig a Bige László érdekeltségébe tartozó Nitrogénművek (110 milliárd forint), akit kormányellenes álláspontja miatt az elmúlt években több hatósági eljárás is megpróbált ellehetetleníteni.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!