szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Már meg is kérte az engedélyt a kormányhivataltól egy olyan házaspár cége, akiknek korábbi vállalkozása több hulladéklerakós botrányban is érintett volt.

Újranyitnák a Csobánka és Pilisvörösvár határában fekvő egykori dolomitbányát – írja a 444.hu. A lap szerint a jelenleg használaton kívüli bánya országos jelentőségű védett területen fekszik, és az engedély birtokában akár már jövőre is megindulhat benne a munka: évi 30 ezer köbméter kőzetet termelnének ki; utána lerakóként hasznosítanák: évi 36 ezer köbméter sittel töltenék fel 10 éven keresztül.

A fejleményről a csobánkai polgármester tett közzé közleményt a település honlapján. Az illetékes kormányhivatalnál már meg is kérte az engedélyt* a Szűcs-Fuvar Bt., amely Szűcs Gábor és Gáborné tulajdonában van. A tulajdonosok korábbi cégének, amely állandó partnere volt a Városliget Zrt.-nek, nincs túl jó híre. 

Olyan ügyekkel kerültek a sajtóba, hogy az általuk használt lerakókba az előzetesen bejelentett építési hulladék helyett azbesztet és más veszélyes anyagokat vagy épp szennyezésmentes föld helyett építési hulladékokat helyeztek el. Volt ilyen ügyük a Petőfi Csarnok bontása után, illetve Fóton is.

Csobánkán korábban kiemelt természetvédelmi területen terveztek luxusberuházást, ami a helyiek ellenállásán megbukott.

Büdös lett a fejlesztőnek a luxusberuházás helyszínéül kinézett festői pilisi tó

Levélben kérte a fejlesztő a csobánkai önkormányzatot, hogy bontsák fel a Határréti-tározó partjára tervezett jakuzzis luxusszálláshelyekre vonatkozó előszerződésüket. Az indoklásban megalapozatlan kritikákra és vádakra, valamint a szomszédos Pilisszántó felől terjengő szennyvízszagra is hivatkozik a Treehouses Kft.

*A cikk korábbi verziójában azt írtuk, hogy a cég már meg is kapta az engedélyt, de ez félreértés volt. A tévedésért az érintettektől és az olvasóktól is elnézést kérünk.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!