Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Már meg is kérte az engedélyt a kormányhivataltól egy olyan házaspár cége, akiknek korábbi vállalkozása több hulladéklerakós botrányban is érintett volt.
Újranyitnák a Csobánka és Pilisvörösvár határában fekvő egykori dolomitbányát – írja a 444.hu. A lap szerint a jelenleg használaton kívüli bánya országos jelentőségű védett területen fekszik, és az engedély birtokában akár már jövőre is megindulhat benne a munka: évi 30 ezer köbméter kőzetet termelnének ki; utána lerakóként hasznosítanák: évi 36 ezer köbméter sittel töltenék fel 10 éven keresztül.
A fejleményről a csobánkai polgármester tett közzé közleményt a település honlapján. Az illetékes kormányhivatalnál már meg is kérte az engedélyt* a Szűcs-Fuvar Bt., amely Szűcs Gábor és Gáborné tulajdonában van. A tulajdonosok korábbi cégének, amely állandó partnere volt a Városliget Zrt.-nek, nincs túl jó híre.
Olyan ügyekkel kerültek a sajtóba, hogy az általuk használt lerakókba az előzetesen bejelentett építési hulladék helyett azbesztet és más veszélyes anyagokat vagy épp szennyezésmentes föld helyett építési hulladékokat helyeztek el. Volt ilyen ügyük a Petőfi Csarnok bontása után, illetve Fóton is.
Csobánkán korábban kiemelt természetvédelmi területen terveztek luxusberuházást, ami a helyiek ellenállásán megbukott.
*A cikk korábbi verziójában azt írtuk, hogy a cég már meg is kapta az engedélyt, de ez félreértés volt. A tévedésért az érintettektől és az olvasóktól is elnézést kérünk.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Kötelezettségszegési eljárás indult Magyarország ellen az ingyenes szén-dioxid-kvótákat terhelő különadó miatt. A teherrel sújtott külföldi cégek visszafogják termelésüket, dolgozókat küldenek el, vagy egyszerűen távoznak, például Romániába. Közben egyre agresszívebben hódítanak az indiai és kínai szállítók.
15–9-re nyertek a mieink.