Hozz létre egy linket előfizetéssel nem rendelkező barátaid számára

Kihúzná a bajból a berlini kormány a legnagyobb német acélvállalatot

A Thyssenkrupp néhány hete jelentette be, hogy 11 ezer ember elbocsátását tervezi.

  • MTI/hvg.hu MTI/hvg.hu
  • +${remainingCount} szerző
Kihúzná a bajból a berlini kormány a legnagyobb német acélvállalatot

Nem zárja ki a német kancellár, hogy kormánya beszálljon a ThyssenKruppba

A német kormány nem zárja ki, hogy részesedést vásárol a ThyssenKrupp konszernben – mondta Olaf Scholz német kancellár a Funke médiacsoportnak adott interjúban. A politikus hozzátette: nem ez lenne az első alkalom, hogy a német kormány bajba jutott cégekbe fektet be. Ilyen volt korábban a Lufthansa, az Uniper, valamint a Meyer hajógyár.

Scholz azt is világossá tette, hogy az állami tulajdonlás ideiglenes jellegű, és minden esetben a nehéz időszakok átvészelését segíti. Scholz elmondta: “az acél még évszázadokig az iparunk része lesz. Most arra törekszünk, hogy hosszú távon biztosítsuk az acélgyártást Németországban”. A kancellár hozzátette, hogy ennek “geostratégiai jelentősége” van.

A kancellár az X platformon tett bejelentésében hétfőre a berlini kancellári hivatalba hívta meg az acélipar vezetőit, az üzemi tanácsok képviselőit és a szakszervezetek vezetőit, az ország gyengélkedő gazdaságának megerősítésére tett legújabb kísérlete keretében. A találkozón konkrét intézkedéseket vitatnak meg a német acélipar biztonsága érdekében, beleértve a villamos energia megbízható árképzését, a beruházások ösztönzését és az acél dömpingjének megakadályozását a német piacon.

Németország legnagyobb acélipari vállalata, a ThyssenKrupp a múlt hónapban jelentette be, hogy a következő hat évben 11 ezer munkahely leépítését tervezi acélipari egységénél. Az átszervezés után a vállalat a jelenlegi 27 ezerrel szemben 16 ezer munkavállalót fog foglalkoztatni. A munkavállalók képviselői és a befolyásos IG Metall szakszervezet, Németország legnagyobb szakszervezete kitartó ellenállást helyezett kilátásba a tervekkel szemben.

A ThyssenKrupp az év elején 20 százalékos részesedést adott el acélüzletágában Daniel Kretinsky cseh milliárdosnak, és további 30 százalékos részesedés eladásáról folynak tárgyalások.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.