350 millióba kerül, hogy a közmédiások jól mutassanak a képernyőn
A külsős vezető stylist havonta nettó 3,74 millió forintot tesz zsebre az MTVA-tól.
A külsős vezető stylist havonta nettó 3,74 millió forintot tesz zsebre az MTVA-tól.
Nyolc cég, elsősorban a Magyar Turisztikai Ügynökség és szatellitszervezetei írtak ki közbeszerzést, de pár nappal később visszavonták.
A tóban már lehet fürödni, a szállodák többsége viszont csak pünkösd után nyitna újra.
Annak érdekében, hogy leszámoljunk a COVID-19 vírussal, igyekszünk minél kevesebbszer elhagyni az otthonunkat. Habár már egyre több lazítással találkozunk a kijárási korlátozások kapcsán, rengetegen vannak, akik még hetekig az otthoni munkavégzés keretében kell hogy kapcsolatot tartsanak kollégáikkal, üzleti partnereikkel. Ebből a szempontból még mindig nem késő elgondolkodni azon, hogy megvizsgáljuk, megismerjük milyen felületek, szoftverek passzolnak leginkább a munkánkhoz, vállalkozásunkhoz.
Az eseménynek nincs hatása a nukleáris biztonságra az erőmű szerint.
Az áruházláncnál a házhoz szállítások számának emelkedése miatt felvettek 240 új dolgozót. Van köztük kozmetikus és balett-táncos is.
Nem készült el időre a cég az éves jelentéssel. Amíg az nincs meg, nem lehet a tőzsdén kereskedni a részvényeivel.
Már az is könnyebbség a könyvelők számára, hogy a koronavírus-járvány miatt a cégek május 31. helyett ráérnek szeptember 30-áig benyújtani az előző éves beszámolójukat. Igazából azzal tudnak a könyvelők rengeteg időt megspórolni, ha az ügyfelektől papír helyett – élve a minősített elektronikus aláírás adta lehetőségekkel – digitális formában kapják meg a pénzügyi évzáráshoz szükséges dokumentumokat.
Az élet fintora, hogy néhány önkormányzatnál már ellenzékiek ülnek a polgármesteri székben, ők fizethetnek az elődeik bakijai miatt.
A koronavírus-járvány felforgatta az álláspiacot. Másfél hónap alatt felére csökkent a hirdetések száma az állásoldalakon, miközben nőtt az álláskeresők száma: a Jobline.hu-n 39 százalékkal többen pályáznak, mint a január közepi csúcsidőszakban. Hogyan reagáltak a munkaerőt toborzó cégek az új körülményekre, és milyen változást tapasztalnak az álláskeresők viselkedésében? Egy élelmiszeripari vállalatnál, egy állami hivatalban és egy jótékonysági szervezetnél néztünk körül.
Már várják az ajánlatokat a Paks II. kerítésen kívüli építményeinek, köztük több mint háromezer lakóegység tervezésére és a tervek ellenőrzésére. Pakson konténerváros épül, Kalocsán laktanyát építenek át a több mint 10 ezer munkásnak. Az Országgyűlés eközben a középpontban Pakssal kijelölte a közép-dunai kiemelt fejlesztési térséget, ahova egy nem hivatalos minisztériumi prezentáció szerint uniós támogatásokat akarnak koncentrálni.
“Óriási bizonytalanságot hozott a járvány. Nem tudjuk mennyi időre kell berendezkedni erre az állapotra. Hogyan fog alakulni a cash-flownk? Mennyi alap- és csomagolóanyagot készletezzünk? Mennyi készterméket gyártsunk előre nem látható igényekre? Rengeteg a kérdőjel, amire nem nagyon van biztos válasz, mivel jelen pillanatban nincs milyen múltbeli tapasztalathoz visszanyúlnunk.”
Soha nem látott mértékben megugrott a gyógyszercég árbevétele és adózott eredménye.
A jelentős eredményromlást a járvány gazdasági hatásával és a kockázati költségek emelkedésével magyarázzák.
A profi támadók pénzt követeltek a járműgyártó cégtől, és azzal fenyegettek, hogy nyilvánosságra hozzák a megszerzett adatokat.