Az antiszemitizmus ellen harcoló Fischerről írt cikket a NYT

Fischer Iván a tiszaeszlári per történetét feldolgozó, A vörös tehén című új operájáról ír a The New York Times.

  • MTI MTI
Az antiszemitizmus ellen harcoló Fischerről írt cikket a NYT

Fischer Iván világhírű karmester a tiszaeszlári per történetét feldolgozó, A vörös tehén című új operájával új szerepet vállalt, a társadalomkritikusét, aki másokhoz hasonlóan úgy látja: Magyarországon növekszik az antiszemitizmus iránti tolerancia - állapítja meg Rachel Donadio a The New York Times című amerikai napilapban hétfőn megjelent cikkében.

A lap szerint A vörös tehén erőteljes illusztrációja annak, hogy néhány kulturális szereplő miként vált a leghangosabb kritikusává az Orbán Viktor miniszterelnök vezette Magyarország jobbra tolódásának és egyre tekintélyelvűbbé válásának.

Miközben a hagyományos baloldali ellenzéket korrupciós botrányok és saját kommunista múltja tartja megbéklyózva, egyre nagyobb azoknak a művészeknek a tábora, akik kritizálják az Európai Unió ideáljait próbára tevő magyar kormányt.

A lap szerint Fischer mellett közéjük tartozik Schiff András zongoraművész és Alföldi Róbert népszerű - már-már nemzeti hőssé vált - színházigazgató is. S a The New York Times idéz olyan interjúkból, amelyek Fischerrel, illetve Alföldivel készültek a közelmúltban.

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?