Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Kultúrpolitikai vitasorozatot rendez a Katona József Színház a következő hónapokban, terítéken a művészeti akadémiák, a pártok kulturális programjai és a színikritika.
A KP című vitasorozat február 3-i nyitóbeszélgetésén a hazai és az európai művészeti akadémiák szerepét, helyzetét, illetve feladatait veszik szemügyre a résztvevők, Jankovics Marcell rendező, a Magyar Művészeti Akadémia elnökségi tagja, Makk Károly a Széchenyi István Irodalmi – és Művészeti Akadémia elnöke, Ferencz Győző költő és Jókai Anna író.
A vita kiegészítéseként a kulturális élet különböző területeiről, neves művészek videó üzenetben mondanak véleményt arról, hogy szerintük milyen lenne egy ideális művészeti akadémia. Megszólal többek között Fischer Iván karmester, Mundruczó Kornél rendező és Grecsó Krisztián író is. A beszélgetést Veiszler Alinda vezeti.
Milyen lenne egy ideális művészeti akadémia? - KP1. - előzetes from Katona József Színház on Vimeo.
A vitasorozat következő, március 17-i részében különböző – a választásokon induló – pártok kultúrpolitikusait ültetik le egymással, hogy a kultúra területére vonatkozó elképzeléseiket ütköztethessék. Április 16-án pedig a színikritika tematikáját járják majd körül.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.