szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az Omega együttes basszusgitárosa a Facebookon jelentette be, hogy perre megy Kóbor Jánossal. Mihály Tamás szerint hazudott az énekes, és félti a szerzői jogait.

Mihály Tamás egy az MTI-nek adott Kóbor-interjú miatt dühödött be. Ebben Kóbor János azt állította, hogy az Omega 1995-ös lemeze, a Trans and Dance (az angol kiadás címe Transcendent) hozott döntő változást a zenekar felállásában, hiszen egyre fontosabb szerepet kapott Szekeres Tamás gitáros és Gömöry Zsolt billentyűs, viszont Molnár György gitáros, Mihály Tamás basszusgitáros és Benkő László billentyűs nem. „Az Omega klasszikus ötösének tartott felállás valójában 1971-től a kilencvenes évekig létezett. Azóta a csapathoz tartozók hol játszanak, hol nem."

Gaál Márton

Mihály Tamás kiemeli, hogy ez van feltüntetve a nemrég megjelent angol nyelvű válogatáslemezen is. „De hát ez hazugság!!!! Egészen 2012-ig együtt zenéltünk, erre van néhány százezer tanúm. A most megjelent 4 CD-nek legalább a felét, de lehet, hogy többet én írtam, játszottam, és a mások nótáit is!! Hol van Presser Gábor neve? Ő is ott volt. Ez annyira durva, hogy sajnos kénytelen vagyok ügyvédhez fordulni, és az előadói jogaimat megvédeni, úgyhogy ebből per lesz.”

Megjegyzi, nagyon sajnálja, hogy ide jutottak, „de amíg csak csúnyákat mondott rólam, magamban legyintettem, hogy csak egy vénember szánalmas fecsegése”. Úgy véli, ez a mostani akció már sokkal több annál. „Ez az előadói jogok semmibevétele, hazudozás, hitelrontás. Ezért bizony felelni kell!”

Az Omega a Pancho Arénában (Mihály Tamás nélkül)
Túry Gergely

Mihály azt állítja, hogy nem a pénz vezérli, hanem hogy Kóbornak nyilvánosan kelljen bocsánatot kérnie azért, hogy valótlanságokat állított. Megjegyzi, a CD-borító fényképen sincsenek rajta, „még szegény Benkő Laci sem, pedig ő mostanában nagy barátja (nem mindig volt ez igy!).”

Végül Omega Jánosnak nevezi Kóbort, és azt javasolja, hogy csinálja meg „az általa erőltetett szoborparki koncertet, és utána beállhatna a többi huszadik századi elkopott, elfeledett ikon közé, a semmi közepén”.

Nyáron az Omega a felcsúti arénában koncertezett, amelyre Mihály szintén nem ment el, mondván, hogy az nem egy semleges koncerthelyszín. Mint írtuk ugyanakkor, az a hangverseny nem volt igazi Omega-buli, csak egy afféle alprojekt.

Kádár-kori skanzen Felcsúton – ilyen volt az Omega – beszámolónk a júniusi eseményről itt olvasható.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!