szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A tavaly alakult, a bluest és rock and rollt modern formában ötvöző banda készülő lemezéről ad ízelítőt - az először a hvg.hu-n látható - Happy-Go-Lucky című dal és a hozzá készült videoklip. Klippremier az egy.két.há sorozatunk keretében.

egy.két.há

Sorozatunkban fiatal, tehetséges magyar zenekarokat mutatunk be, mert azt gondoljuk róluk, hogy nagyobb figyelmet érdemelnének.

Beszélgettünk a Mongooz and The Magnet, Muriel, Immgirants, Jónás Vera Experiment, Grand Mexican Warlock, iamyank, Esti Kornél, Blahalouisiana, Gustave Tiger, Mörk, The Luckies, Junkie, The Best Bad Trip, Twentees, Kamikaze Scotsmen, SoulClap Budapest, Antonia Vai, The Adolescens, Barbara Stahl, The nobody elses, mïus, Belau, Papaver Cousins, Szeder, Manoya zenekarok tagjaival.

Friss cikkek a témában

Az album produceri munkálatait Beke István Bex, az Ivan & The Parazol billentyűse látja el, aki egyébként a nagy sikerű harmadik Parazol-lemez, a The All Right Nows producere is volt. A két banda több szálon is kapcsolódik, hiszen Vitáris Iván és zenekara önálló kiadót is alapított és saját megjelenéseiken kívül a The Luckies albuma lesz az első kiadványuk, ami a Modernial Records színeiben lesz elérhető.

A Happy-Go-Lucky videója a zenekart mutatja be “természetes környezetében”, és egyik különlegessége, hogy a rendező, Fügeczki Roland dupla tempóban rögzítette, ahogy játszanak, és ezt lassították vissza utólag a normál sebességre.

Az új dalt egyébként szombaton élőben is hallhatja a közönség, hiszen az A38-on lép fel a zenekar a Noises From The Neighbourhood keretén belül az osztrák The Heavy Minds és High Brian társaságában.

 

Annak ellenére, hogy még egy éves sincs a The Luckies, elég sűrű volt eddig is a naptáruk. Tavaly decemberben ők nyitottak a dupla Ivan & The Parazol lemezbemutató egyikét az A38-on, aztán gyakorlatilag végigkoncertezték a tavaszt, ott voltak a nyári fesztiválokon.

 

Három tehetségkutatón is részt vettek, melyek közül az egri Éter Pluszon megnyerték a legjobb shownak járó díjat, a szarvasi Dobbantó fesztivál első helyével pedig egyenes út vezetett a Hungary Music Expo 24 döntőse közé, illetve a MÜPA Garázsband fesztiváljáról is győztesként tértek haza.

(Eddig megjelent single-jük és EP-jük itt érhető el: Run With The Devil, No Longer Blue.)

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!