Kiss Tibi és Vitáris Iván is beszállt a Random Tripbe – klippremier
Vitáris Ivánnal, Schoblocher Barbarával és Kiss Tibivel forgatott klippel, valamint egy spontán Instant-béli koncerttel dobja fel a mai napot a Random Trip – ezúttal kivételesen szerdán. A klip a hvg.hu-n látható először.
hvg.hu
Izzanak a mikrofonok a stúdióban: több tucat zenész és énekes adja egymásnak a kilincset hónapok óta az albumfelvétel során – készül a legelső, rendkívül izgalmas és eklektikus Random Trip-lemez. Most először rögzítenek is olyan a dalokat, amelyeket az improvizációs koncertsorozat legjobb pillanatai inspiráltak.
Fülledt rock, allstars hiphop, vagány pop és megannyi más stílusú dal készül a közös műhelyben, így a projekt alapkoncepciójához hűen valódi stíluskavalkád várható a lemeztől, melyet – közel 40 elismert közreműködőjét figyelembe véve – egy kortárs magyar zenei lenyomatnak is tekinthetünk.
Az első, Free című kislemez Wolfie és Fábián Juli közreműködésével készült, melyet a Budapest Parkban mutattak be tavaly nyáron. A mostani This Game Will Never End pedig Vitáris Iván (Ivan & The Parazol), Schoblocher Barbara (Blahalouisiana), Kiss Tibor (Quimby), Premecz Mátyás (Kéknyúl), Drapos Gergely (Péterfy Bori & Love Band) és a Random Trip alapító-dobosa, Delov Jávor közös munkájának eredménye.
A záróbulin a Random Trip koncertet a SoulClap Budapestes Hip to the Game jammelés követi, majd az este egy óriási ’Instant Allstars’ buliba torkollik: egy nagy közös impró során tiszteletüket teszik azok a zenészek, akik az évek során többször is megfordultak a klub színpadán.
Bár a zeneipar a felszínen átalakult, a jelentős szereplők és az erőviszonyok változatlanok maradtak - a budapesti éjszakából nemzetközi hírű élőzenei klubestté kinőtt Random Tripet felfuttató Delov Jávor szerint a Nyugattól nem irigyelni, hanem tanulni kell, a vendéglátózás nem szégyen, a tehetségkutatók egyedüli győztesei pedig a piacot átformáló kereskedelmi csatornák.
Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?
A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története is mutatja, egyik pillanatról a másikra megváltozhat valakinek az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?
Tovább dagad az Epstein-botrány, újabb (korábbi) elnök érintettségéről ír a sajtó, miközben az amerikai igazságügyi hivatal felvette a kapcsolatot a börtönben ülő Ghislaine Maxwellel.
Arra is keresem a választ, hogy érezni-e a Fidesz zuhanását a híres erdélyi fesztiválon. Kiderült, hogy titokban két buli zajlik egymás mellett. Földes András elsőtusványozó riportja, kormányzati divat-összefoglalóval.