szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A Nap-kelte szerződésének módosításáról tárgyal a Magyar Televízió (MTV) menedzsmentje a reggeli műsor producerével - mondta a közszolgálati médiumot felügyelő közalapítvány kuratóriumi elnökségének egy, név nélkül nyilatkozó tagja.

Egy két évvel ezelőtti számvevőszéki vizsgálat már szorgalmazta ezt a lépést, mivel "nem látta kimondottan törvényszerűnek" a konstrukciót, amelynek lényege, hogy a produkciót nem készpénzben, hanem a reklámidő értékesítésének átengedésével finanszírozza az MTV - mondta a név nélkül nyilatkozó.

A Nap-kelte szerződése a jövő év végén jár le, ám a menedzsment már ezt megelőzően szeretné módosítani a megállapodást, ám a felek között "távol vannak egymástól az álláspontok" - hangsúlyozta az elnökségi tag.

A közszolgálati televízió hatályban lévő reorganizációs terve szerint az MTV reklámidejét "nem értékesíti egyben, nem értékesíti csomagban, megszünteti azt a gyakorlatot, hogy az amúgy is extraprofittal gyártott műsorainak producerei még a műsoridejük alatti, illetve a műsorhoz köthető reklámidővel is rendelkeznek".  A Nap-kelte az utolsó olyan produkció, amelyet még ilyen módon finanszíroz az MTV - fűzte hozzá.
 
MTI Itthon

MTV: heteken belül kiírható a székháztender

A Magyar Televízió (MTV) Rt. elnöke szerint heteken belül kiírja a közszolgálati médium új gyártóbázisának tenderét az erre hivatott cég. Rudi Zoltán a tulajdonosi testület támogatását, jóváhagyását is megszerezné ehhez.

MTI Itthon

Újra rendkívüli ülést akarnak az MTV civil delegáltjai

A minimálisan szükséges tizenöt aláírással civil delegáltak szerdán benyújtották a Magyar Televízió (MTV) Közalapítvány kuratóriumának újabb rendkívüli ülését kezdeményező indítványukat - közölte egyikük a nap folyamán az MTI-vel. A delegáltak a azdasági-irányítási ügyekben szeretnének tisztán látni.

MTI Gazdaság

Nyílt levélben kérnek segítséget az MTV-sek

Nyílt levélben fordult a legfőbb közjogi méltóságokhoz és az országgyűlési képviselőkhöz szerdán a Magyar Televízió (MTV) üzemi tanácsának és három reprezentatív szakszervezetének elnöke; "azért, hogy az MTV kilábolhasson csődhelyzetéből, ma már kizárólag csak Önök tehetnek lépéseket!" - áll a dokumentumban.

Ez történik, ha kiesik a kezéből a Samsung Galaxy S25 Edge, és pont a betonon landol – videó

Ez történik, ha kiesik a kezéből a Samsung Galaxy S25 Edge, és pont a betonon landol – videó

Putyin több százezer emberét feláldozva sem tudta megadásra kényszeríteni Ukrajnát – számokban az orosz offenzíva mérlege

Putyin több százezer emberét feláldozva sem tudta megadásra kényszeríteni Ukrajnát – számokban az orosz offenzíva mérlege

Hadházy Ákos arról ír, miért Navracsics Tibort tartja az egyik leggerinctelenebb fideszesnek

Hadházy Ákos arról ír, miért Navracsics Tibort tartja az egyik leggerinctelenebb fideszesnek

Szijjártó szerint Magyarország és El Salvador együtt vívja a józan ész forradalmát

Szijjártó szerint Magyarország és El Salvador együtt vívja a józan ész forradalmát