A legnépszerűbb francia radikális pártnak vége van
Miért aggódik Berlin a médiatörvényünk miatt?
Az elmúlt napokban több német politikus is nemtetszését fejezte ki az új médiatörvénnyel kapcsolatban. Angela Merkel változtatásokat követel, Jürgen Trittin, a Zöldek frakcióvezetője szerint pedig az alapvető európai értékek forognak kockán - olvasható a Diplomaci blogon.
Ha jól tanul a gyerek, akkor nem lehet kitoloncolni?
Németországban Thilo Sarrazin, az állóvizet felbolygató szociáldemokrata politikus pár hónappal ezelőtti véleménynyilvánítása óta újabb és újabb javaslatok látnak napvilágot az integrációs problémák megoldására. A tartományi belügyminiszterek közelgő ülése előtt Alsó-Szászország belügyminisztere, a kereszténydemokrata Schünemann a kitoloncolás szabályain módosító javaslattal állt elő - olvasható a Diplomaci blogon.
„Köszönjük, mi elmegyünk!” – súlyos válság jöhet a cseh egészségügyben
"Köszönjük, mi elmegyünk!" - ezzel a jelmondattal indítottak országos kezdeményezést cseh orvosok, akik a régóta fennálló alacsony bérezés és az egészségügy elhanyagolt helyzete miatt inkább külföldön keresnének munkát.
David Cameron burkolt üzenete Kínának
David Cameron brit miniszterelnök a héten első ízben látogatott el Kínába azóta, hogy pártja megnyerte a májusi parlamenti választásokat. Bár a kormányfő célja elsősorban a gazdasági és kereskedelmi kapcsolatok erősítése volt a távol-keleti nagyhatalommal, Cameron mégis olyan vizekre evezett, ahova sok brit elemző szerint nem kellett volna - olvasható a Diplomaci blogon.
Megalakulóban az északi mini-NATO?
Először a múlt havi rejkjaviki csúcson merült fel az ötlet, hogy a korábban Thorvald Stoltenberg norvég védelmi-, majd külügyminiszter által megalkotott Stoltenberg-riport ötleteit egy összetettebb katonai szövetségben valósítsák meg a skandináv országok - olvasható a Diplomaci blogon.
Roppant erős kritikák érik a kormány intézkedéseit
Múlt hét szerdán a magyar kormány bejelentette a nyugdíjrendszer átható reformját, melyre, mondhatni, azonnal felbolydult a nemzetközi sajtó. A vélemények korántsem pozitívak, sőt, mivel a helyzetet nem önálló esetként, hanem a kétharmadot megszerző Fidesz-KDNP-kormány folyamatos, „a demokráciát és a szabad államot leépítő” ténykedéseként szemlélik, erős kritikák érik az ország vezetését.