Ahol tényleg einstandolták a bankbetéteket

Egyre többen gondolják reális veszélynek, hogy a kormány a magánnyugdíjpénztárak államosítása után a lakossági betétszámlákra is ráteszi majd a kezét a költségvetési lyukak befoltozása érdekében. Térben és időben nem is olyan távol tőlünk már egyszer megtörtént ez: Milosevics egyik fő bűne saját polgárainak módszeres kirablása volt.

  • hvg.hu hvg.hu
Ahol tényleg einstandolták a bankbetéteket

A "Kölcsön Szerbia Gazdasági Újjászületéséhez" program keretében a szerb állam lehetővé tette a lakosság számára, hogy pénzt és vagyontárgyakat adományozzon az állam számára.

Az "önkéntes békekölcsönjegyek" első hullámával a kitűzött célok 3 százalékát sikerült megvalósítani, főleg a párt szimpatizánsai utaltak pénzt, vagy szolgáltattak be aranytárgyakat a kölcsönjegyekért.

A békekölcsönzés második hulláma már csak papíron volt önkéntes, a munkáltatóknak a dolgozók béréből kellett levonniuk a kölcsönt.

A teljes bejegyzés a Serbija Insajd blogon olvasható.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?