szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Az életkor mellett az iskolai végzettség és az anyagi körülmények is befolyásolják egészségünket. Ez derült ki a Központi Statisztikai Hivatal legújabb felméréséből. Az adatok szerint, a diplomások és a jó munkahelyen dolgozó, párkapcsolatban élők a legegészségesebbek Magyarországon - közölte az MTV Híradó.

A kutatók 16 300 embert kérdeztek meg arról, szerintük milyen az egészségi állapotuk. Figyelembe vették az iskolai végzettségüket, azt, hogy mennyit keresnek, és hogy van-e különleges nehézség az életükben. A felmérésből az derült ki, hogy a nyolc osztályt sem végzett, rossz anyagi körülmények között élő emberek egészségi állapota a legrosszabb.

Míg azok, akik például felsőfokú végzettséggel rendelkeznek, sokkal egészségesebben élnek. A kutatók ezt azzal magyarázzák, hogy ezek az emberek jobb életkörülményeik miatt többet tudnak az egészségről, és több pénzük van a sportra is. Az is kiderült, hogy az általános iskolát végzettek közül a 45-54 éveseknek a legrosszabb az egészségi állapota, a rossz anyagi körülmények között élők körében pedig az 55 és 64 évesek között a legtöbb a beteg. A magányos embereknek is többször betegszenek meg, mint azok, akiknek van társuk.

(MTV Hiradó)

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Plázs

A legjobb nyári fogyókúrák

Nyáron könnyűszerrel megszabadulhatunk felesleges kilóinktól, hiszen ilyenkor rengeteg friss zöldség és gyümölcs áll rendelkezésünkre. A vitaminokban és rostokban gazdag táplálkozás pedig anyagcsere-változást eredményez, ami révén könnyebben adhatjuk le a fölösleget, és tarthatjuk meg az ideális testsúlyunkat. Íme néhány recept, tanács és ötlet, hogyan tegye élvezhetőbbé nyári fogyókúráját.

hvg.hu Plázs

A magyarok egészségesnek tartják magukat

A GfK Csoport legutóbbi egészségügyi kutatásában többek között azt vizsgálta, hogy a közép- és kelet-európai országok lakosai mennyire elégedettek saját egészségügyi állapotukkal, illetve hazájuk gyógyszerellátásával. A magyarok „szubjektív egészségészlelése” jellemzően optimista: honfitársaink meglepően nagy arányban egészségesnek tartják magukat. Kiderült az is, hogy gyógyszervásárlásnál a többség nem figyel arra, honnan származik a felírt vagy megvásárolt orvosság.