szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A gyerekkorban alkalmazott fogszabályzó ugyan szebb fogakat eredményez felnőttkorra, ám a páciens életminőségének javulásához nem járul hozzá - olvasható a BBC News honlapján.

Húszéves vizsgálattal derítették ki, hogy a széles körű elképzeléssel ellentétben nincs összefüggés a fogszabályzás és a későbbi lelki egyensúly kialakulása között. Mintegy ezer iskolás gyermeket kezdtek el vizsgálni 1981-ben, majd egészen 2001-ig, a harmincas évekig figyelték őket. A fogszabályzós gyermekekből nem lettek boldogabb, elégedettebb, vagy nagyobb önbizalommal rendelkező felnőttek, illetve azok, akik nem kaptak fogszabályzót, pedig valószínűleg szükségük lett volna rá, nem lettek boldogtalanabbak, elégedetlenebbek, vagy kishitűbbek.

A kutatócsoport egyik korábbi felmérése során azt is kimutatta, hogy a fogszabályozás elmulasztása nem kedvezőtlen hatású a jövendő fogsorra nézve.
 
A brit fogorvosok ma már jóval körültekintőbben döntik el, hogy kell-e fogszabályzót alkalmazni, vagy sem, sőt egy tízpontos skálát is bevezettek, amely a fogszabályzó szükségességének mértékét mutatja. Ma már egyáltalán nem automatikusan írnak fel fogszabályzót a gyerekeknek - hangsúlyozzák a brit szakemberek.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Plázs

Fogorvosi rutinvizsgálattal kideríthető a csontritkulás

A csontritkulás, a változó korú nők rettegett betegsége egy új számítógépes program segítségével rutin fogászati röntgenvizsgálattal könnyen és olcsón felismerhetővé válik - áll a Bone (Csont) című szaklap internetes kiadásában megjelent tanulmányban.

MTI Plázs

Milyen allergiát szedhetünk össze a fogorvosnál?

Bár Magyarországon nem készült reprezentatív felmérés a fogászati allergia gyakoriságáról, ismeretes tény, hogy létezik. Kinél fordulhat elő, milyen panaszokat okoz, és hogyan orvosolhatók a tünetek? A kérdésekre Dr. Balogh Katalin, a Budai Allergiaközpont allergológusa válaszolt.

MTI Plázs

Ritkán járunk fogorvoshoz

Rossz a magyar lakosság fogainak az állapota, a felnőtteknek mindössze 38 százaléka járt egy éven belül fogorvosnál, beleértve a magánorvosi ellátást is - derült ki egy felmérésből.