Mire jó heti két óra?
Kevésnek tűnik, mégis nagyon sokat számít az egészségünk szempontjából, ráadásul mozogni sem kell hozzá.
Kevésnek tűnik, mégis nagyon sokat számít az egészségünk szempontjából, ráadásul mozogni sem kell hozzá.
A családi szokások, rituálék összekovácsolnak, biztonságot adnak, reménységet ébresztenek, és az állandóság érzését keltve azt jelzik, ha a belső világunkban rend van, szokásaink stabil kereteket adnak az életünknek, akkor kint sem történhet velünk nagy baj.
A szeretet csoda, nem pedig természetes adottság, és keményen meg kell dolgozni érte – fogalmazták meg a HVG Pszichológia Szalon legutóbbi kerekasztal-beszélgetésének résztvevői. Az est folyamán szóba került az anyai szeretet megszületése, a távolság és a közelség hatása a szeretetre, és az is, hogy mit kell eldönteni minden kapcsolatban.
Meglepő lehet, ha a tinédzserkorunkat hasonlítjuk össze az életközéppel.
Szeretne jobban kinézni? De nem tudja, hogyan is induljon el?
Amúgy is nehéz mit kezdeni azzal a jelenséggel, ha tárgy nélküli félelem lesz úrrá az emberen, és a szervezete állandó készenléti állapotban van. A párkapcsolatban pedig igazi próbatétel.
A következő HVG Extra Pszichológia Szalonban Feldmár Andrással beszélgetünk.
Ha otthon a szexhez negatív hozzáállást tapasztaltunk, szívesen csinálnánk mi máshogy. De mivel negatív mintát hoztunk, azt sem tudjuk, hogyan fogjunk hozzá. Mik lehetnek az első lépések?
Új podcast-sorozatot indít a HVG Pszichológia.
A következő TedxYouth@Budapest konferencia legelemibb emberi szükségletünkre kérdez rá.
Hogyan lépnek kapcsolatba egymással a generációk? Kiteljesedik-e az álmom a fiamban? Mikor kezdődött a történetem? Feldmár András és Büky Dorottya tévelygőknek szóló párbeszéde ezúttal a kísértetek birodalmába vezet.
Az idei Pszinapszis témája és eszköze is a technológia lesz.
Hogyan befolyásolhatják a boldogsággal kapcsolatos beidegződéseinket és elvárásainkat a családi minták és a környezet?
Mi a családi titkok funkciója, tartósítószere és szavatossági ideje?
Megvan rá a jó okunk.
Az emberek 70 százaléka legalább egyszer érezte azt élete során, hogy nem méltó sem a díjakra, amiket valaha kapott, sem a betöltött pozíciójára. Vannak, akik nemcsak egyszer, hanem folyamatosan ezt érzik.
A legújabb genetikai és pszichológiai kutatások egyik legizgalmasabb vetülete, hogy hol kezdődik az én, és meddig hatnak a felmenőinktől ránk hagyományozott tapasztalatok.
Meglepő módon boldogságunk szempontjából.
Mit lehet tanulni emberismeretről, kapcsolati dinamikákról, a krízisek lélektanáról a sorozatokból? Hogyan válhat a filmnézés szórakozásból tudatos önfejlesztéssé? Ezekre a kérdésekre is választ ad a HVG Extra Pszichológia magazin új videósorozata, amelyben Kapitány-Fövény Máté elemez filmeket.