szerző:
life-style.hu
Tetszett a cikk?

Sacha Baron Cohen az utóbbi évek egyik legfelforgatóbb humorú személyisége.

Sacha Baron Cohen

Sacha Baron Cohen az utóbbi évek egyik legfelforgatóbb humorú személyisége. Londonban született 1971-ben, egy izraeli-walesi családban. Diplomáját a cambridge-i egyetemen szerezte történelemből, ahol részt vett az egyetem amatőr dráma klubjában. Az egyetem után divat modellként dolgozott, majd egy kisebb kábel televíziónál vezetett műsort, ahonnan egy valentin napi geg miatt kirúgták. 1995-ben a Channel 4 társaság keresett műsorvezetőket. Sacha beküldött egy rövid jelenetet, amiben Kristo, egy fiktív moldáv TV riporter karakterébe bújt. Később ebből dolgozta ki Boratot, a kazah nép gyermekét. 98-ben jelent meg először néhány rövid jelenetre a Pramount Comedy Chanel egyik szórakoztató műsorában Ali G-ként, majd 2000-ben elindult az Ali G Show.






A karakterek


Borat

A showműsor struktúrája három karakterre épült: Ali G, a műveletlen rapper, Borat, a kazah TV riporter és Brüno, a meleg osztrák divatriporter készített interjút politikusokkal, közéleti személyiségekkel. Az interjúkat mindig úgy szervezték, hogy a riportalanyok teljesen valódinak, hitelesnek gondolták azt. A gyakran ostoba, irreleváns kérdésekre adott reakcióik, a feszült, kínos helyzetek adták a műsor humorát. A karakterek később önálló életre keltek, így 2002-ben megszületett a nálunk is bemutatott Ali G In Da Hause című mozifilm, majd 2006-ban a Borat. 

Ellentmondások, perek és Michael Jackson

A filmek promotálására a jól bevált botránykeltést hívta segítségül a stáb. Eddig minden filmje ellen tiltakozott minden érintett. Beperelték az interjúalanyok, a kazah kormány szerint Kazahsztánt lejáratta Borat és antiszemitának mutatta őket, míg néhány zsidó közösség antiszemitának ítélte a filmet, amelyben egyébként a fiktív kazah riporter végig héberül beszél. Humoristák és kritikusok túl provokatívnak és kíméletlennek minősítették. Brüno még épphogy megjelent a mozikban, de már a meleg közösségek tiltakoznak, illetve egy teljes jelenetet ki kellett vágni a filmből, amikor Michael Jackson meghalt. A jelenetben (a wikipedia szerint) Brüno La Toya Jacksonnal készít interjút, akit mexikói vendégmunkásokból összeállt székpótlékra ültet és sushival kínálja, amit egy meztelen férfi hátáról kell leennie. Az interjú közben Brüno folyamatosan a La Toya telefonját akarja megkaparintani, hogy kiírja belőle Michael Jackson telefonszámát. A jelenetet a filmbemutató napján kegyeleti okokból törölték.

Gerilla marketing a film népszerűsítésére

Ahogy a korábbi filmeknél már láttuk, a Brünot is komoly gerilla marketing előzte meg. Még 2008-ban megszellőztette egy pletykablog, hogy a film pontos címe Brüno: Delicious Journeys Through America for the Purpose of Making Heterosexual Males Visibly Uncomfortable in the Presence of a Gay Foreigner in a Mesh T-Shirt - azaz magyarul körülbelül így hangzik: Brüno: fincsi utazgatás Amerikában azzal a céllal, hogy heteroszexuális férfiakat láthatóan kellemetlen helyzetbe hozzon egy idegen meleg hálós pólóban. Később kiderült, hogy a hír nem igaz, a film címe egyszerűen, röviden Brüno lett.
A következő látványos meglepetést az okozta, amikor az MTV Movie Awards díjátadó gálán Brüno madár szárnyakon repült be a sztárokból álló közönség fölé, majd belegabalyodott a röptető zsinórba, és pont úgy engedték le a szervezők, hogy Eminem ölében landolt, meztelen hátsója pedig az énekes arcában. Testőrök rohantak Eminem kimentésére, aki dühödten távozott a teremből. Később persze elismerték, hogy megrendezett jelenetről volt szó.
Amerikában a következő nagy geg a Conan O'Brien Show volt, ahol Brüno a műsorvezető ölében táncolt.




A film

Brüno

Az első dolog, ami már az előzetesekből is látszott: Brüno frizurája megváltozott az Ali G Show-ból ismert eredeti karakterhez képest. Ott még punk stílusú, felfelé fésült taréja volt, mostanra azonban igazán trendi emós hajat növesztett. Show-béli alteregojához képest sokkal többet foglalkozik a szexualitással, mint a divattal. A film néha kicsit sok, de mindenképpen vicces az Ipodért cserélt afrikai kisfiú, akinek tradícionális afroamerikai nevet keresett, így lett O.J. Vicces a palesztin-izraeli béketárgyalás, amelynek témája: mi a különbség a hamasz és a humusz között. Vicces, ahogy Paula Abdul arról beszél egy mexikói munkás hátán ülve, hogy neki az élete az emberek iránti szeretet és segítségnyújtás.A legviccesebb pedig az a tény, hogy a felszínes obszcén viccek mögött igazán finom nyelvi humor és irónia bújik meg, és ahogy Sacha Baron Cohen a német akcentust imitálja.

A következő ajánló reméljük, mindenkinek meghozza a kedvét a filmhez, amit július 9-től bárki megnézhet a hazai mozikban:

Az ajánlót itt tudja megtekinteni.

Nézze meg a Brüno-film fotóit nagy felbontásban itt!

Kigyulladt egy Boeing futóműve felszállás közben Melbourne-ben, tűzoltók oltották el a lángokat – videó

Kigyulladt egy Boeing futóműve felszállás közben Melbourne-ben, tűzoltók oltották el a lángokat – videó

Stratégiát váltottak a kínai autógyártók: hibridekkel törnek előre Európában

Stratégiát váltottak a kínai autógyártók: hibridekkel törnek előre Európában

Az osztrák államfő az FPÖ elnökével egyeztet hétfőn a kormányalakítási lehetőségekről

Az osztrák államfő az FPÖ elnökével egyeztet hétfőn a kormányalakítási lehetőségekről

Íme 7 alaptipp a tökéletes rizottó elkészítéséhez

Íme 7 alaptipp a tökéletes rizottó elkészítéséhez