"Magyar mutyi": ötezer jegy eltűnt a kézilabda BL-döntőre

Kisebb botrány alakult ki a Győr-Viborg női kézilabda-finálé jegyei körül – értesült a kisalfold.hu. A drukkerek már sorban álltak a Magvassy Sportcsarnoknál, mikor közölték velük: csak néhányan vehetnek jegyet.

  • hvg.hu hvg.hu


A jegyek árusítása kedd reggel kezdődött meg, a pénztár a klub előzetes tájékoztatása szerint nyolc órakor nyitott. Ugyancsak közölték, hogy egy vásárló maximum öt belépőt vásárolhat. Ám nem sokkal a pénztárnyitás után módosították a „szabályokat”: csak a bérletesek vásárolhatnak jegyet, ők is csak egyet.

"A BL-döntő helyszíne, a Veszprém Aréna 5100 fő befogadására alkalmas – kommentálta az esetet Vanyus Attila, a győri egyesület elnöke. – A jegyekből hétszáz darab kerül Veszprémbe. Kiadunk háromszáz VIP jegyet. Ötszáz kerül Dániába, nyolcszáz az ETO bérleteseihez, újabb ötszáz a csapat tagjainak jut. 750 darabot kap a B-közép, 150 darabot a főszponzor Audi, ötszáz darabot a további szponzorok, további kétszáz darabot a város, illetve a Sportigazgatóság. A sajtó képviselői száz helyre tarthatnak igényt."

Sok szurkoló már kora reggel a pénztáraknál várakozott, mégsem kapott jegyet a Bajnokok Ligája-döntőre. Az ötezer jegy nagy része gyakorlatilag már a nyitás előtt elkelt. „Nem értem, hogy miért csak néhány jegy maradt mára. Tartok attól, hogy a hűséges szurkolók helyett jó kapcsolatokkal rendelkező öltönyösök tapsolnak majd a Viborg elleni meccsen a lelátón" – mondta csalódottan az egyik szurkoló a kisalfold.hu-nak. Az oldal értesülései szerint nem egy ember szabadságot vett ki a jegyek beszerzése miatt.

A hoppon maradt drukkerek az incidens után többször is bekiabálták: "Jövőre egyedül szurkolsz!"

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

A két évvel ezelőttinél is durvább aszály néz ki idén, az őszi vetés hamarabb ért be, a tavaszi kultúrák „nagyon rossz állapotban vannak”, ha nem jön eső, nagy terméskiesések lehetnek a kukoricában. A kormány most leginkább az öntözéssel kampányol az aszály ellen, kár, hogy ez a hazai termőterületek alig több mint 2 százalékán érhető el.