szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A magyar sportolók az 1896-os athéni nyári játékok óta eddig 160 aranyérmet szereztek az újkori olimpiákon. Legutóbb, Pekingben hármat. A hvg.hu az eddigi olimpiai győzelmek legszebb pillanatait válogatta össze, mikor együtt szurkoltunk és együtt örültünk.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Sport

Londoni történetek: két olimpia magyar sikerei

Az idei nyári olimpiai játékok helyszíne – a történelemben először – triplázik: London harmadszor rendezhet olimpiát. Az előző két londoni olimpia más történelmi korok és a maihoz szinte nem is hasonlítható sportvilág lenyomata volt. A krónikák eddig tizenhárom londoni magyar aranyérmet jegyeznek.

hvg.hu Sport

Akik már biztosan képviselik hazánkat: a magyar olimpiai indulók

Eddig 83 magyar versenyző biztosította helyét a 2012-es londoni olimpián, de még csak a kvalifikációs versenyek első hullámán vagyunk túl. Ez a szám minden bizonnyal nőni fog, és akár 140-re is felmehet. A résztvevők listája a még megszerezhető kvótákkal.

Vincze Szabolcs Sport

Melyek itthon a doppingérzékeny sportok?

Közelednek a 2012-es londoni nyári játékok, és ezzel együtt itthon a doppingellenőrzés is egyre inkább az olimpiai sportolók felé fordul. Dr. Tiszeker Ágnes, a Magyar Antidopping Csoport (MACS) vezetője az itthon veszélyeztetett sportágakról, a dopping és az ellenőrzés kapcsolatáról és a jövő nagy kihívásáról beszélt a hvg.hu-nak.

hvg.hu Sport

Hány stadion kell egy olimpiához? Az összes londoni helyszín

A 2012. évi nyári olimpiai és paralimpiai játékok versenyeit és eseményeit újonnan épített és már meglévő helyszíneken rendezik. Az utóbbiak között olyan híres sport és történelmi helyszínek is szerepelnek, mint az Old Trafford, Wimbledon, a Hyde Park és a brit Lovas Testőrség Felvonulási Tere (Horse Guards Parade).

Dénes Ferenc Sport

Megéri-e Londonnak harmadszor is olimpiát rendezni?

Miért akar egy város harmadszorra is olimpiát rendezni? – teszi fel a kérdést vendégszerzőnk, Dénes Ferenc sportközgazdász, aki szerint a britek egy nyitott, befogadó, egyenlő esélyeket biztosító társadalom képét szeretnék demonstrálni a rendezéssel, ezzel is erősítve azokat az értékeket, melyekre a XXI. században építenének.