Októberben dönt a FIFA a botrányt okozó focistáról

Október 5-én dönt a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) a londoni olimpia férfi labdarúgótornájának bronzmérkőzésén botrányt okozott dél-koreai futballista ügyében.

  • MTI MTI
Októberben dönt a FIFA a botrányt okozó focistáról

Jun Vu Park a Japán ellen 2-0-ra megnyert augusztus 10-i találkozó után "Dokdo a mienk!" feliratú transzparenst mutatott fel.

Az Olimpiai Charta szigorúan tiltja a politikai manifesztumokat az ötkarikás játékokon, ezért a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) arra kérte a dél-koreaiakat, hogy Park ne legyen jelen a finálét követő éremosztáskor. Ezek után indított vizsgálatot a FIFA a játékos ellen, aki még mindig nem kapta meg a bronzmedált.

Az ügy előzménye az volt, hogy Ri Mjong Bak dél-koreai elnök augusztus 10-én látogatást tett a Koreai Köztársaság által ellenőrzött, de Japán által is magáénak követelt japán-tengeri szigeteken, diplomáciai botrányt okozva Szöul és Tokió között.

A látogatás elleni tiltakozásul a japán külügyminisztérium ideiglenesen hazarendelte szöuli nagykövetét, s behívatta a Koreai Köztársaság tokiói diplomáciai képviselőjét. 

Ez volt az első alkalom, hogy egy dél-koreai államfő meglátogatta a Koreai Köztársaságban Dokdo, Japánban Takesima néven ismert szigeteket.

A lépésre napokkal az előtt került sor, hogy a Koreai Köztársaság megünnepelte a japán gyarmati uralom alóli felszabadulás évfordulóját, s mindössze néhány órával azt megelőzően, hogy a két ország válogatottja lejátszotta volna a bronzmeccset a londoni olimpián.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?