szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az Eb-döntő tragikus hőse a családjával volt a héten, de mostanra össze tudta szedni az elvesztett versennyel kapcsolatos gondolatait.

Európa focizik
Egy hónapig a labdarúgásról szól Európa: egy év csúszással a járvány miatt, valamelyest módosult körülmények között, de itt a 2020-as foci-Eb. Ráadásul annyira itt van, hogy négy meccset Budapesten játszanak, a torna 24 csapata között pedig ott van a magyar válogatott is. Kövesse az Eb minden pillanatát, hírét a hvg.hu cikksorozatával.
Friss cikkek a témában

Vasárnap óta volt csendben az Eb-döntő egyik tragikus hőse, a 19 éves Bukayo Saka: azt lehetett sejteni, hogy az Arsenal tizenegyest hibázó játékosa is megkapta a maga rasszista üzeneteit két szintén hibázó csapattársával egyetemben, de a többiekkel ellentétben ő még ezekre sem reagált. Most Twitteren került elő, ahol megosztotta üzenetét: a focista elmondása szerint azért maradt távol a közösségi médiától pár napra, mert a családjával akart lenni, hogy átgondolhassa az elmúlt heteket.

“Megtiszteltetés volt ebben a példamutató angol csapatban játszani, ők a testvéreim, és hálás vagyok minden játékosnak és stábtagnak mindenért, amit tanultam. Számomra a világot jelenti, hogy 55 év után az első döntőjébe segíthettem a válogatottat, és láthattam a családomat a lelátón, tudván, mennyi mindent tettek azért, hogy itt lehessek” – írta Saka, aki szerint a meccs utáni reakciója, amikor összetörve bőgött, mindent elmond az érzéseiről, de hozzátette, hogy nem fogja engedni, hogy ez a pillanat, vagy a héten kapott negatív üzenetek megtörjék.

Közösségi médiában tett rasszista bejegyzések miatt tartóztattak le négy focidrukkert

A brit kormány úgy döntött, hogy a labdarúgásban alkalmazott büntetéseket az online elkövetett szabályszegésekre is kiterjeszti.

A biztató üzenetek mellett kiemelte a rasszista reakciókat is: “Egy gyereknek sem kívánom, hogy annyi gyűlölködő üzenetet kapjon, mint Marcus, Jadon és én. Azonnal sejtettem a gyűlölet mértékét, amit kapok, de nagyon szomorú, hogy ezek a felületek nem tesznek eleget azért, hogy megállítsák az üzeneteket” – mondta.

Saka ezek után kiemelte, hogy a rasszizmusnak se a futballban, se a társadalom többi részében nincs helye, és mindenkit arra kért, küzdjön az ilyen üzenetek ellen, és jelentse őket. “Aztán a gyűlöletből kiérve, amikor újra kedvesek leszünk egymással, újra győzünk” – zárta gondolatait.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!