szerző:
BBC
Tetszett a cikk?

Szűkül az információs szakadék a fejlett információs társadalmak, és a szegény országok között derül ki a Világbank jelentéséből.

A Világbank az ENSZ fejlődő országok technológiai fejlődését elősegítő kampányának hatékonyságát mérte fel. Eszerint „az emberek a szegényebb országokban egyre gyorsabb ütemben jutnak hozzá a technológiai megoldásokhoz”.

Az ENSZ Információs Társadalomért (WSIS) kezdeményezésének szóvivője szerint a különbségek gyorsan csökkennek. A jelentés szerint a rés dinamikusan csökken. A földlakók felének van már vonalas telefonja, 77 százalék pedig mobiltelefon tulajdonosa. A WSIS eredetileg 2015-ös határidővel tűzte ki célul az ötven százalékos vonalas telefon „lefedettséget”, amely máris teljesült. A fejlődő országok a mobiltelefonok számának növekedésében már utolérték a fejlett nyugati országokat.

Az ENSZ azt reméli, a technológiai felzárkózás – például a mobiltelefon és az internetelérés terjedése – segít a szegénység csökkentésében.

A WSIS mostani genovai konferenciáján megegyezés született a Digitális Szolidaritási Alap létrehozásáról, amely önkéntes felajánlásokból működik majd, célja pedig a helyi közösségi projektek támogatása – mondta el a WSIS szóvivője.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Tech

Négyszeresére nőtt hazai intézményi gerinchálózat

Új országos internet-gerinchálózatot adtak át Budapesten, amely másodpercenként 10 gigabit sebességgű adattovábbításra alkalmas, egyenszilárdságú hozzáférést biztosítva közel 700 hazai intézmény 600 ezer felhasználójának.

hvg.hu Karrier

A spam az idén 50 milliárd dollár kárt okoz

Egy nemrégiben nyilvánosságra hozott kutatás szerint a spam az elmúlt évben jelentősen csökkentette a termelékenységet, illetve más módokon is extra kiadásokat okoz a vállalatoknak. A számla az idén legalább 50 milliárd dollárra rúg majd.

Infinit Tech

Digitális szakadék az Európai Unióban

A digitális szakadék kialakulásában az Európai Unióban a jövedelem, az iskolázottság, valamint az életkor számítanak a legmeghatározóbb tényezőknek – állapította meg az Európai Bizottság nemrég közzétett tanulmánya.