szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

Hamis webkamera képet több szoftverrel is készíthetünk, ezekből a legnépszerűbb...

Hamis webkamera képet több szoftverrel is készíthetünk, ezekből a legnépszerűbb a fakewebcam nevű apró alkalmazás - a kipróbálható verzió letölthető innen.

Persze a dolog nem ilyen egyszerű: szükségünk lesz egy apró videó fájlra is, amivel majd helyettesíteni tudjuk saját képünket - sőt, a szoftver akkor is működik, ha nincs webkamera a gépünkben. Videó-fájlokat több helyről is szerezhetünk: vagy rögzítünk valakit MSN-en a snag-it   vagy a Fraps  segítségével, vagy letöltünk pár mókás videót pl. a Fakecam oldaláról. RM, MOV és 3gp formátumú filmecskéket támogat a szoftver.

De persze készíthetünk is mókás videókat fényképezőnk vagy kameránk segítségével - a kulcsszó persze a mókás, mert poénnak nagyon aranyos a fakewebcam, lehetőleg ne próbáljunk meg "átverni" senkit - egyrészt mert nem sok értelme van másnak mutatni magunkat például MSN-en, hiszen előbb-utóbb úgyis lebukunk. Szóval maradjunk csak meg a dolog vicces oldalánál.

Ha megvan a rövid videó, nincs is más dolgunk, mint betölteni a szoftverbe és máris mehet az adás! Pillanatnyilag a Yahoo, MSN, AOL, Paltalk, ICQ, Camfrog csetelőkben működik. Mi Skype-on keresztül teszteltük és tökéletesen működött - lásd kép - a szerző csetel egy kollégával, mondanunk sem kell, hogy a szerző nem egy egzotikus hölgy, de egy kis varázslattal... mégis.

A cikk szerzője más bőrében...

Érthetetlen okból nagyon lefogja az XP-t a szoftver, pedig a tesztgéppel nem volt gond (Core 2 Duo 2 Ghz, 2GB RAM) - valószínűleg egy kis kód-optimalizálás ráférne a programra. Ettől eltekintve működik, csak ne nagyon futtassunk mellette sok taszkot.

A tökéletes hatás érdekében nem árta ha hangunkat is eltorzítjuk - igen ritka, hogy törékeny keleti hölgyek brummogó férfihangon beszélgessenek, kipróbáltuk hát a FakeVoice nevű mini-alkalmazást is.

Eltorzítjuk a hangot is...

A helyzet itt már nem annyira rózsás mint a kép esetében - az eltorzított hangok nagyon aranyosak és jópofák, de inkább rajzfilm-szinkront és "női-dartvédert" sikerült kicsikarnunk a szoftverből.

Arra azonban mindkét szoftver tökéletes, hogy pár jópofa poénnal feldobjuk csetelésünket.  És persze a tanulságot is levonhatjuk: ha MSN-en találkozunk szívünk hölgyével, aki webkamerán keresztül szexis és vonzó... nos, attól még lehet, hogy a valóságban egy száztíz kilós, erős arcszőrzetű perverz valaki... szóval csak óvatosan! Ne higgyünk a szemünknek!
 


HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

techline.hu Tech

Ne higgyünk a szemünknek!

Az informatikai szakzsargon egyik legújabb (bár már így is több éves) kifejezése, az angol „fake” szó.