szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Hatalmas, 4-5 centiméteres, repülni is képes csótányok jelentek meg Moszkvában, elsősorban a metróban és egyes házak pincéiben.

A csótányóriások éppen háromszor akkorák, mint Európában ismert társaik, repülni is tudnak, s különösen gyorsan futnak. A Komszomolszkaja Pravda című lapnak az Állattani Múzeumban elmondták: az amerikai csótányként (Periplaneta americana /Linnaeus/) ismert fajról van szó, amely főleg a metróban szaporodott el. Lakásban ritkán fordul elő, ha mégis, legfeljebb a földszinten, annál magasabban már nincs elég nedvesség a számára.

Az amerikai csótányok első példányai terráriumokból szöktek meg, ahol állateledelnek, illetve tudományos kísérletek céljára tenyésztik ezeket. Valamivel lassabban szaporodnak, mint európai társaik, s a tudomány egyelőre ezt az egy trópusi csótányfajt ismeri, amely képes megélni a szabadban az oroszországi klímában, vagyis újabb rémisztő fajok megjelenésétől nem kell tartani, noha ilyenek is meg szoktak szökni.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Bari Máriusz Tech

Óriáscsótányokat nevel Oroszország az űrben

Jóval gyorsabbak és ellenállóbbak földi társaiknál az űrben született csótányok, jelentette ki az orosz IBMP intézet a Foton-M műhold állatkísérleteinek egyik konklúziójaként. A csótányok mellett csigákat, gyíkokat, selyemhernyókat és egyéb apró organizmusokat küldtek az űrbe, amik még tavaly szeptemberben érkeztek vissza Kazahsztánba.

Panoráma Tech

Végső leszámolás a csótányokkal

Hatékony fegyver kerülhet az ember kezébe az évezredek óta kiirthatatlan kártevő, a svábbogár elleni küzdelemben, miután amerikai tudósoknak sikerült azonosítaniuk és mesterségesen előállítaniuk az egyenesszárnyú rovar szexuális szaganyagát.